5. Apr 2016 13:09

Zlatá medaila pre Vanesku Neuročnú z GK Elán Prievidza

Gymnastky z Elánu Prievidza úspešne začali pretekársku sezónu v športovej gymnastike.

V sobotu 2.4.2016 sa uskutočnili 1. kolá Slovenského pohára JIPAST – oblasť v športovej gymnastike dievčat .
V rovnakom čase súťažili gymnastky v Trnave – oblasť západ, v Košiciach – oblasť východ a v Handlovej – oblasť stred.
Športové gymnastky z Gymnastického klubu Elán Prievidza úspešne začali tohtoročnú gymnastickú sezónu práve v Handlovej. V dvoch telocvičniach sa stretlo 60 gymnastiek z gymnastických oddielov a klubov strednej časti Slovenska / Prievidza, Martin, Topoľčany, Handlová/.

Dievčatá súťažili v šiestich kategóriách – predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. Všetky mali snahu predviesť čo najkrajšie výkony s cieľom získať čo najvyššie bodové ohodnotenie. Všetky okrem predškoláčok zároveň súťažili s cieľom postúpiť na 1.kolo Slovenského pohára JIPAST do Bratislavy , kde sa stretnú gymnastky z ďalších dvoch oblastí Slovenska – východ a západ.
V kategórii predškoláčok zvíťazila Juliana Kalinková / KŠG Martin/ , striebro si vybojovala Tamara Ugróczy/ GK Elán/ a tretie miesto získala Lea Godálová / ŠG Topoľčany/.
Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu: 4. Tamara Flimelová, 5.Alexandra Koreňová, 6. Viktória Koreňová, 7. Lea Rybárová, 8. Grétka Daubnerová , 10. Lara Krethová.
V kategórii najmladších žiačok dievčatá predviedli veľmi kvalitné zostavy, o čom svedčia minimálne bodové rozdiely medzi dievčatami na prvých priečkach:
1.miesto – Zina Bajzíková / ŠG Topoľčany/– 45,90 b., 2.miesto – Tara Miháliková
/ GK Elán/ – 45,60 b, 3.miesto – Emma Ležáková / ŠG Topoľčany/– 45,30 b.

Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu: 5. Lucia Kráľová, 6. Nelly Šimkovičová,7. Silvia Kupčoková, 9. Michaela Čiznárová,11. Emília Bohňová, 15. Soňa Bellová, 16. Veronika Pucherová, 17. Lucia Javorčeková.
V kategórii mladších žiačok predviedli gymnastky zostavy s najvyššou rovnakou obtiažnosťou, ale predvedením sa od seba vzdialili na prvých troch miestach o pol bodovú hodnotu.
1.miesto –Daniela Gregušová / ŠG Topoľčany/– 51,00 b., 2.miesto – Karin Miezgová – 50,50 b. a 3.miesto –Nikol Naodová – 50,00 b. / obe z GK Elán/ .
Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu: 7. Alexandra Neuročná, 8.Michaela Mikušová, 14. Kristína Minichová , 15. Wäldlová Vanda, 16. Ruth Šillerová.
V kategórii starších žiačok zostali medaily na Hornej Nitre. 1.miesto si vďaka najvyššej obtiažnosti na prostných a celkovému predvedeniu s náskokom 0,90 b. vybojovala Vanesa Neuročná / GK Elán/ . Náročnosťou a predvedením vynikli aj dievčatá na ďalších miestach: 2.miesto Viktória Matiašková a 3.miesto Timea Briatková / obe KŠG Handlová/.
Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu: 4. Amália Bohňová, 5.Ema Jurenková,
7. Katarína Fábriková, 9. Nina Hutárová.
V kategórii junioriek a senioriek si dievčatá rozdelili medailové miesta takto:
Juniorky: 1.miesto Aneta Pavlíková /KŠG Martin/, 2.miesto Tamara Kaplánová /KŠG Handlová / a 3.miesto Miriam Mihalovičová /GK Elán/ .
Seniorky: 1.miesto Vanesa Schneiderová /KŠG Martin/, 2.miesto Simona Matyová.
Na základe uvedených výsledkov dievčatá svojim výkonom splnili svoj cieľ – získať prvú alebo druhú výkonnostnú triedu, aby mohli postúpiť na celoslovenské kolo . Celkový počet postupujúcich gymnastiek z Elánu Prievidza záleží ešte od výsledkov dievčat v ostatných spomínaných oblastiach. Slovenská gymnastická federácia zvolila tento systém súťaží od minulého roku, pretože celkove by sa na pretekoch stretlo viac ako 250 gymnastických nádejí. Našim dievčatám želáme veľa úspechov na 1.kole Slovenského pohára JIPAST v Bratislave, ktorý bude 16.4.2016 za účasti tých najlepších gymnastiek Slovenska.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…