Komisie Mestského zastupiteľstva a ostatné:

1. Komisia finančná, majetková, regionálneho rozvoja a podnikateľských aktivít (9 členov):

JUDr. Ing. Ľuboš Maxina, PhD. – predseda komisie
Poslanci:

  • Katarína Čičmancová
  • Helena Dadíková
  • JUDr. Petra Hajšelová
  • Ing. Natália Svítková
  • Július Urík

Neposlanci:

  • Bc. Viera Ďurčeková
  • Ing. Marián BielickýIng. Milan Simušiak

Zapisovateľka: Ing. Ingrid Vojtková

2. Komisia dopravy, výstavby, územného plánu a životného prostredia  (11 členov):

Ing. Ľuboš Jelačič – predseda komisie
Poslanci:

  • Michal Dobiaš
  • Bc. Branislav Gigac
  • Juraj Ohradzanský
  • MVDr. Vladimír Petráš
  • Július Urík

Neposlanci:

  • Jozef Polerecký
  • Ing. Dušan Kohút
  • Ing. Roman Bartoš
  • Ing. Ján Kuchárik
  • Ing. Lukáš Zeleník

Zapisovateľ: Ing. Branislav Michalík

3. Komisia školstva a kultúry  (11 členov):

Helena Dadíková – predsedníčka komisie
Poslanci:

  • Ing. Soňa Babiaková
  • Mgr. Viera Dušičková
  • PaedDr. Kvetoslava Ďurčová
  • Bc. Branislav Gigac
  • Mgr. Peter Krško
  • PaedDr. Eleonóra Porubcová
  • Ing. Richard Takáč

Neposlanci:

  • PaedDr. Silvia Bošnovičová
  • Mgr. Dana Horná
  • Mgr. Ľudmila Húsková

Zapisovateľka: Aneta Bartolenová

4. Komisia starostlivosti o obyvateľov (10 členov):

MUDr. Peter Oulehle – predseda komisie
Poslanci:

  • MDDr. Veronika Drábiková
  • Ing. Peter Paulík
  • MVDr. Vladimír Petráš
  • Katarína Vráblová

Neposlanci:

  • Mgr. Jozef Búry
  • Mgr. Vlasta Miklasová
  • Juraj Polák
  • Ing. Štefan Škríp
  • PaedDr. Iveta Lauková

    Zapisovateľka: Mgr. Michaela Bevelagua

5. Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít  (11 členov):

Ing. Branislav Bucák – predseda komisie
Poslanci:

  • Mgr. Libor Mokrý
  • Ing. Ľuboš Jelačič
  • František Krško
  • Ing. Natália Svítková
  • Ing. Miroslav Žiak

Neposlanci:

  • Ing. Martin Drozd
  • Slavomír Mjartan
  • Helena Píšová
  • Mário Šmýkal
  • Mgr. Alojz Vlčko

Zapisovateľka: Mgr. Diana Šurkalová Dušeková

6. Komisia na ochranu verejného záujmu (7 členov):

Mgr. Peter Krško, zástupca SPOLU – občianska demokracia – predseda
Poslanci:

  • Bc. Branislav Gigac, zástupca Progresívne Slovensko
  • Ing. Miroslav Žiak, zástupca SaS
  • PaedDr. Eleonóra Porubcová, zástupkyňa KDH
  • Ing. Richard Takáč –  zástupca SMER – sociálna demokracia
  • JUDr. Petra Hajšelová – zástupkyňa SME RODINA – Boris Kollár
  • PaedDr. Kvetoslava Ďurčová – zástupkyňa nezávislých poslancov

    Zapisovateľka: PaedDr. Kvetoslava Ďurčová

7. Komisia MsZ na prešetrenie sťažností proti činnosti poslanca MsZ, primátora mesta a hlavného kontrolóra mesta podľa § 11 ods.5 zákona č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach:

Členovia:

  • Katarína Čičmancová
  • Mgr. Peter Krško
  • JUDr. Ing. Ľuboš Maxina, PhD.
  • Ing. Ľuboš Jelačič
  • František Krško
  • PaedDr. Eleonóra Porubcová
  • Michal Dobiaš

Zapisovateľ: Ing. Anton Pišta

8. Komisia pre riešenie krízovej situácie – svahových deformácií v Hradci a vo Veľkej Lehôtke:

Juraj Ohradzanský –  predseda komisie

  • František Krško
  • Ing. Roman Veselý

zastúpenie Veľká Lehôtka:

  • Pavol Gatial
  • Jozef Petráš
  • Matej Hlôška

zastúpenie Hradec:

  • Igor Čičmanec
  • Ing. Peter Čičmanec
  • Milan Laluha

9. Komisia na udeľovanie ocenení mesta Prievidza a posudzovanie  návrhov  historických označení:

Poslanci:

  • PaedDr. Kvetoslava Ďurčová – predsedníčka komisie
  • Ing. Branislav Bucák
  • Katarína Čičmancová
  • Helena Dadíková
  • Michal Dobiaš
  • Ing. Ľuboš Jelačič

Neposlanci:

  • Mgr. Ľudmila Húsková
  • Mariana Kleinová
  • PaedDr. Iveta Lauková
  • Ján Sabo
  • MVDr. Norbert Turanovič
  • PhDr. Ján Vingárik
  • Mgr. Alojz Vlčko

    Zapisovateľka: Mgr. Diana Šurkalová Dušeková

Poradné orgány primátorky mesta :

Masmediálna rada:

Mgr. Alojz Vlčko – predseda
Členovia:

  • Ing. Branislav Bucák
  • PaedDr. Kvetoslava Ďurčová
  • Mgr. Michal Ďureje
  • Mgr. Dana Horná
  • MVDr. Norbert Turanovič
  • Katarína Vráblová

Zapisovateľka: Mgr. Diana Šurkalová Dušeková

Bytová rada:

Július Urík – predseda
Členovia:

  • JUDr. Ján Martiček
  • Helena Dadíková
  • MDDr. Veronika Drábiková
  • JUDr. Róbert Pietrik
  • MVDr. Norbert Turanovič
  • Ing. Iveta Bielická

Zapisovateľka: Jarmila Hlohovská

Rada pre etiku:

Mgr. Peter Krško – predseda
Členovia:

  • Michal Dobiaš
  • Ing. Peter Paulík
  • MVDr. Norbert Turanovič
  • Mgr. Vít Zajac

Sobášiaci a ostatná občianska obradovosť: 

Poslanci:

  • Katarína Čičmancová
  • Helena Dadíková
  • JUDr. Ing. Ľuboš Maxina, PhD.
  • PaedDr. Eleonóra Porubcová
  • MVDr. Vladimír Petráš
  • Ing. Ľuboš Jelačič
  • Katarína Vráblová

Neposlanci:

  • Tibor Tulík

Mládežnícky parlament:

Zoznam členov:

  • Veronika Plachá – Slovenský skauting, 14. zbor Prievidza
  • Michal Kasperkevič – Základná škola, Ul. S. Chalupku 313/14
  • Ema Mária Antalíková – Základná škola, Mariánska ul. 554/19
  • Šimon Jurica – Piaristická základná škola F. Hanáka, A. Hlinku 44
  • David Ščípa – Základná škola s materskou školou, Malonecpalská ulica 206/ 37
  • Lukas D´Ambrogio – Základná škola, Ul. P. J. Šafárika 3
  • Matúš Srna – Základná škola, Ul. Rastislavova 416/4
  • Bibiána Píšová – Základná škola, Ulica energetikov  242/39
  • Tatiana Jurkovičová – Stredná odborná škola obchodu a služieb
  • Simona Čertíková – Základná škola s materskou školou, Ulica P. Dobšinského 746/ 5
  • Matúš Nemec – Súkromná spojená škola, Ul. M. Falešníka 6 (E-škola)
  • Esperance Sýkorová – Obchodná akadémia Prievidza, F. Madvu 2
  • Michaela Šaálová – Gymnázium V.B.N. Prievidza, Matice slovenskej 16
  • Júlia Geschwandtnerová – Úsmev ako dar
  • Nina Maďarová – Stredná zdravotnícka škola v Prievidzi, Vinohradnícka 8
  • Stanislav Varačka – Stredná odborná škola, T. Vansovej 32
  • Benjamín Buzna – OZ Kalazans