Hra Krotitelia strašidiel je unikátny projekt, ktorý spája vtipný príbeh s technológiou rozšírenej reality a historických zaujímavostí mesta Prievidza. Hra vznikla v spolupráci mesta Prievidza s vývojovým štúdiom IT Dream v rámci projektu Mysterio. Je možné ju hrať na novších modeloch smartfónov s operačným systémom Android alebo iOS.

Mesto Prievidza pripravilo zaujímavý projekt, ako pútavou interaktívnou formou priblížiť i mladším ročníkom históriu a pamätihodnosti mesta Prievidza.

Samotný príbeh je síce fiktívny, ale prevedie hráča centrom mesta, ukáže mu reálne miesta a odkryje mnohé zaujímavosti z histórie. A čo je námetom hry? V meste Prievidza nastala vzbura strašidiel, preto je vyslaný tajný agent Viktor, aby prišiel na príčinu vzbury a pomohol upokojiť situáciu. Problém je, že sám to moc nezvláda a potrebuje tvoju pomoc.

Všetko sa začína pri Piaristickom Kostol Najsvätejšej Trojice, pokračuje sa ku kostolu sv. Bartolomeja a slnečným hodinám a v ústrety ďalším úlohám až po vyhliadku na mariánskom vŕšku. Hráč musí na každom mieste pozorne počúvať a pomôcť Viktorovi vyriešiť hádanky. Iba tak je možné odhaliť skutočnú príčinu vzbury a nastoliť opäť poriadok.

Hru je možné hrať na novších modeloch smartfónov, stačí si stiahnuť aplikáciu Mysterio, vybrať projekt v najbližšom okolí a pustiť sa do hry. Veríme, že bude pre hráčov nielen poučná ale hlavne zábavná.

Dĺžka hry: približne 45 – 60 min.

Lokalita: Centrum mesta, park Skotňa, Mariánsky vŕšok

Vhodné pre deti