Mesto Prievidza od roku 2010 v spolupráci s Transparency International Slovensko realizovalo projekt „Audit a príprava vybraných protikorupčných opatrení“. Jeho hlavným cieľom bolo zistiť stav riešenia politík v citlivých oblastiach a pripraviť protikorupčné opatrenia pre vybrané oblasti činnosti mesta Prievidza. V záverečnej fáze projektu organizácia Transparency International Slovensko asistovala mestu pri implementácii opatrení do praxe.

Aké protikorupčné opatrenia sme implementovali v jednotlivých politikách? 

Výsledky hodnotenia Otvorená samospráva 2018

V hodnotení Otvorená samospráva 2018 obsadila Prievidza 11. miesto. Nezisková organizácia Transparency International Slovensko v ňom hodnotila transparentnosť 100 najväčších samospráv na Slovensku v 11 oblastiach. Prievidza získala celkový výsledok 72 % a známku A-.

Výsledky hodnotenia Otvorená samospráva 2016

V hodnotení Otvorená samospráva 2016 obsadila Prievidza 6. miesto. Nezisková organizácia Transparency International Slovensko v ňom hodnotila transparentnosť 100 najväčších samospráv na Slovensku v 11 oblastiach. Prievidza získala celkový výsledok 68 % a známku B+.

Výsledky hodnotenia Otvorená samospráva 2014

V hodnotení Otvorená samospráva 2014 obsadila Prievidza vynikajúce 2. miesto. Nezisková organizácia Transparency International Slovensko v ňom hodnotila transparentnosť 100 najväčších samospráv na Slovensku v 11 oblastiach. Prievidza získala celkový výsledok 71 % a známku A-.
Viac sa dozviete v tomto článku.

Výsledky hodnotenia Otvorená samospráva 2012

Nezisková organizácia Transparency International Slovensko (TIS) publikovala výsledky hodnotenia transparentnosti 100 najväčších samospráv na Slovensku. Prievidza získala celkový výsledok 60 % a známku B. V rebríčku prieskumu Otvorená samospráva 2012 sa Prievidza umiestnila na 14. mieste, čo bolo najlepšie umiestnenie medzi samosprávami Trenčianskeho kraja.
Viac sa dozviete v tomto článku.