5. Jun 2023 8:49

Začína rekonštrukcia palubovky v športovej hale

Mesto Prievidza začne v 23. kalendárnom týždni s rekonštrukciu palubovky v športovej hale, na ktorú v minulom roku získalo i dotáciu z Fondu na podporu športu vo výške 115 267 eur.

Obsahom rekonštrukcie palubovky bude odstránenie a likvidácia pôvodnej skladby podlahy, deliacich mantinelov ako aj vyčistenie a príprava podkladu palubovky, príp. lokálne vyspravenie hydroizolácie. Nová palubovka bude zhotovená z komplexného certifikovaného podlahového systému pevnej drevenej podlahy s vydaným certifikátom FIBA, Level 1.

Súčasťou rekonštrukcie bude aj maľovanie čiar polyuretánovou farbou, tak aby čiary boli v súlade s pravidlami jednotlivých športov. Investícia rovnako zahŕňa dodanie a montáž dvoch kusov mobilných basketbalových košov Hyd roplay Official s vydaným certifikátom FIBA, Level 1., repasáciu deliacich mantinelov oddeľujúcich hraciu plochu od diváckeho sektora, ako aj výmenu a vyspravenie podlahy PVC po oboch stranách haly v 1. rade diváckeho sektora od palubovky.

„Práce na rekonštrukcii palubovky sú naplánované na 90 dní, s čím budú súvisieť obmedzenia tréningov a športových podujatí. To bol i dôvod, prečo zástupcovia mesta a športových klubov rozhodli o realizácii v letných mesiacoch od júna do augusta tohto roku. Počas týchto mesiacov budú tréningové procesy a turnaje obmedzené iba v minimálnej miere,“ vyjadril sa zodpovedný vedúci športovej haly Ing. Branislav Bucák.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…