5. Aug 2016 10:03

Výhra z programu nadácie TESCO je už v materskej škole

Rodičovské združenie pri materskej škole Ul. A. Mišúta v Prievidzi sa v tomto školskom roku zapojilo do výzvy, ktorú vyhlásila nadácia Tesco. Oblasť zdravia a životného štýlu je jednou z viacerých oblastí, ktorú nadácia Tesco podporuje. Riaditeľka materskej školy PaedDr. Silvia Bošnovičová a predsedníčka rodičovského združenia Mgr. Lenka Kohútová sa zaslúžili o to, že ich projekt „Relaxačno – pohybová zóna“ zvíťazil v našom regióne a získal finančnú podporu 1300 €.

Zameranie Školského vzdelávacieho programu s názvom „Sauna, pohyb, zdravá strava, k poznaniu a k tvorivým hrám nám silu dáva“ úzko súvisí s projektom. Na športové a pohybové aktivity v rámci pobytu vonku využíva materská škola rôzne hracie prvky, na ktorých si deti zdokonaľujú lezenie, preliezanie, obraty a rôzne akrobatické a gymnastické prvky, úchopové schopnosti ruky; stávajú sa odvážnejšími.
V spolupráci so zriaďovateľom a rodičovským združením pri materskej škole prebieha postupná obnova školského areálu. Školský areál je oživený o tieto hracie prvky: domčeky so schodíkmi a šmýkačkou, hojdačky a húsenica na podliezanie, sedacie časti na pieskoviskách. Podporou z nadácie Tesco pribudol v materskej škole nový hrací prvok – kolotoč.

Za spoluúčasť patrí poďakovanie mestu Prievidza a rodičovskému združeniu pri materskej škole.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…