18. Jan 2019 8:56

Vstupná brána do Lesoparku

Najmä obyvatelia prievidzského sídliska Kopanice môžu využívať upravený vstup do Lesoparku. Pri jeho vstupe od Clementisovej ulice vyrástla drevená stavba. Je to nová vstupná brána, ktorá nahrádza pôvodnú. Brána bola dokončená ešte v závere roka 2018.

Po architektonickom návrhu z dielne Acad.arch. Rastislava Nemeca vznikla vizualizácia vstupnej brány do Lesoparku. Snahou bolo vytvoriť objekt, ktorý bude citlivým a zároveň nápaditým a pútavým označením miesta vstupu do Lesoparku.

Koncepcia riešenia vstupnej brány spočíva vo vytvorení objektu, ktorý je inšpirovaný, alebo môže evokovať lesnú architektúru či mobiliár, s ktorým sa môže každý návštevník stretnúť v lesnom prostredí, ako je napríklad: posed, rozhľadňa, orientačné smerovníky, altánok. Architektúra vstupnej brány má drevenú základnú nosnú konštrukciu, čím má pôsobiť neutrálne, harmonicky, s lesným okolím. Objekt je osadený vedľa existujúceho prístupového chodníka, na voľnej trávnatej ploche, medzi okrajom lesa a ulicou V. Clementisa.

Okrem funkcie vizuálno-informačnej (pútač) môže táto stavba tiež slúžiť aj ako miesto bod krátkeho zastavenia, oddychu či posedenia s vyhliadkou na vyvýšenej plošine pozorovateľne.

Cena za dielo predstavuje sumu 6 930,19 eur.

Ďalšie aktuality

Vybudovanie spevnenej plochy na Ul. M. Rázusa – II. Etapa

22. Feb 2024 8:28
Prievidzská samospráva ukončila verejné obstarávanie na zhotoviteľa zákazky -…

Obchodná verejná súťaž - predaj budovy na Košovskej ceste…

21. Feb 2024 15:41
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž: Predmetom je prevod trvale…

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…