7. Dec 2018 9:48

Vianočná výzdoba v Prievidzi

Zamestnanci Technických služieb inštalovali vianočnú výzdobu. Tá je inštalovaná okrem tradičných miest aj v nových lokalitách.

Vianočná výzdoba pribudla v parku pred Úradom práce a na Ul. Veľkonecpalská. Zmeny nastali aj na sídlisku Kopanice, na uliciach K. Nováckeho a V. Clementisa sa výzdoba zjednotí v celkovom počte 25 kusov.

Na ulicu Veľkonecpalskú bola presunutá vianočná výzdoba zo sídliska Kopanice.

Samozrejmosťou je vianočná výzdoba na Námestí J. C. Hronského, ako aj ďalšie vianočné dekory ako vianočný medvedík, anjel pri farskom kostole sv. Bartolomeja, svetelná fontána a rodinka snehuliakov pod trojičným stĺpom. Adventný veniec, je aj tento rok na Námestí piaristov a jeho prvá sviečka začala svietiť na prvú adventnú nedeľu 2.12.2018. Priestor je tradične doplnený o betlehem a 3 kusy svetelných gúľ. Ostatné prievidzské sídliská a prímestské časti budú vyzdobené tak, ako tomu bolo zvykom po minulé roky.

Vianočné stromčeky
V rámci vianočnej výzdoby sú ozdobené ako aj v minulých rokoch tri stromčeky, a to na Námestí slobody, Námestí J. C. Hronského a na sídlisku Kopanice. V mestských častiach Veľká Lehôtka, Malá Lehôtka, Hradec a na sídlisku Necpaly ozdobia zamestnanci Technických služieb mesta Prievidza s.r.o. živé stromčeky. Nechýbajú ani tradičné čečinové pyramídy vyzdobené žiakmi prievidzských základných škôl. Novinkou tohtoročných prievidzských vianočných trhov bude drevená pergola, ktorú takisto vyzdobia prievidzskí školáci.

Vianočné stromčeky vyzdobili žiaci základných škôl
Je už tradíciou, že vyzdobené Námestie slobody počas vianočných sviatkov nie je len prácou zamestnancov Technických služieb mesta Prievidza. Každoročne sa do ozdobovania ihličnatých ikebán a stromčekov zapájajú učitelia aj žiaci základných škôl na území mesta Prievidza.

Celkovo deväť vianočných stromčekov vyzdobili žiaci a učitelia prievidzských základných škôl. Novinkou medzi vianočnými dekoráciami je vyzdobená drevená pergola.

Vyzdobené stromčeky sú rozmiestnené v rôznych častiach centra mesta a to pred Mestským úradom, Mestským domom a pri pódiu, na Pribinovom námestí. Jeden ozdobený stromček zdobí priestor pri Betleheme na Námestí piaristov.

Ďalšie aktuality

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…

Odstávka vody

20. Feb 2024 8:05
Oznamujeme obyvateľom, že z dôvodu poruchy na verejnom vodovode bude dnes 20.2.2024…

Žiadosti o dotácie čakajú na vyhodnotenie

19. Feb 2024 12:52
Prievidzská samospráva spustila v januári elektronický systém podávania dotácií,…