27. Apr 2016 14:04

Úspešné nedele pre gymnastov a gymnastky z GK Elán

V nedeľu 17.4.2016 sa v Mestskej športovej hale v Prievidzi uskutočnili preteky 1.kola Slovenského pohára JIPAST žiakov 2015 v športovej gymnastike. Ide o 4 kolovú celoslovenskú súťaž najlepších gymnastov v žiackych kategóriách, ktorá tradične začína v Prievidzi. Pokračovať bude v 21.5. v Banskej Bystrici a na jeseň súťaž pokračuje 2 kolami v Trenčíne a v Košiciach.V Prievidzi sa predstavilo 43 pretekárov zo 6 klubov Slovenska: Slávia UK Bratislava, Gymnastik Košice, UMB Banská Bystrica, TJ ŠŠG Poly Trade Prešov, Pavlo Trenčín a GK Elán Prievidza.

Súťažilo sa v 5 kategóriách – najmladší žiaci / chlapci do 7 rokov / , mladší žiaci A,B / 8 – 10 rokov/ , starší žiaci A,B / 11 – 14 rokov / .
Prievidza mala zastúpenie v 3 kategóriách – najmladší , mladší žiaci B, starší žiaci B.
V kategórii najmladších žiakov Oliver Lipovský vybojoval bronzovú medailu, na 4.mieste bol Jakub Wäldl a 7.miesto získal Patrik Jankeje. Spoločnými silami si chlapci vybojovali v súťaži družstiev 2. Miesto, zvíťazilo družstvo chlapcov zo Slávie UK Bratislava.
V kategórii mladších žiakov získal striebro Viktor Hutár, 9.miesto získal Adam Smaho a 12.miesto Milan Blaho. Aj v tejto kategórii v súťaži družstiev chlapci získali striebro.
V kategórii starších žiakov skončil Nikita Zubovský na 5. mieste.
V nedeľu 24.4.2016 sa uskutočnilo 2. kolo Slovenského pohára JIPAST – oblasť stred v športovej gymnastike dievčat . Už po druhý raz v tomto roku bojovali o postup na celoslovenské kolo.
Dievčatá z Gymnastického klubu Elán Prievidza sa predstavili športovej verejnosti v Mestskej športovej hale v Prievidzi spolu z ďalšími gymnastkami strednej časti Slovenska / Prievidza, Martin, Topoľčany, Handlová, Žilina /. Celkove sa ich tu stretlo 94.
Dievčatá súťažili v šiestich kategóriách – predškoláčky, najmladšie, mladšie a staršie žiačky, juniorky, seniorky. V porovnaní s predchádzajúcim oblastným kolom v Handlovej si niektoré dievčatá výkony udržali a niektoré si polepšili.
V kategórii predškoláčok zvíťazila tento krát Lea Godálová / ŠG Topoľčany/.
Juliana Kalinková sa posunula na druhé miesto / KŠG Martin/ a domáca pretekárka Tamara Ugróczy/ GK Elán/ získala bronz.

Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu:
4. Tamara Flimelová , 5. Viktória Koreňová, 6. Alexandra Koreňová, 7.Lea Rybárová , 9. Grétka Daubnerová a 10.Lara Krethová.
V kategórii najmladších žiačok bola konkurencia veľmi silná i veľmi početná / 42 pretekárok/. Zaslúžili sa o to aj dievčatá zo Žiliny, ktoré sa tu predviedli po krátkej pretekárskej absencii. Všetky predviedli veľmi kvalitné zostavy, o čom svedčia minimálne bodové rozdiely medzi dievčatami na prvých priečkach, ktoré si v tomto kole vymenili miesta: 1.miesto – opäť Zina Bajzíková / ŠG Topoľčany/– 46,38 b., ďalšie medailové miesta si dievčatá vymenili – 2.miesto – Emma Ležáková / ŠG Topoľčany/– 46,30 b.,3.miesto – Tara Miháliková / GK Elán/ – 45,60 b.

Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu:
6. Lucia Kráľová, 8. Silvia Kupčoková, 9. Emília Bohňová, 10. Michaela Čižnárová , 11.Soňa Bellová,18. Nelly Šimkovičová,19.Lucia Javorčeková, 28. Veronika Pucherová, 31.Diana Lugárová, 35. Elli Lednická , 36. Emma Marková, 38.Yasemon Kmeťková.
V kategórii mladších žiačok predviedla väčšina pretekárok zostavy s najvyššou rovnakou obtiažnosťou, no celkovým predvedením sa od seba na prvých troch miestach predsa len trošku vzdialili. Jeden pád zobral Prievidzi zlatú medailu, ktorú si nakoniec vybojovala Miriam Kmoštincová – 50,30 b./KŠG Martin/ , 2.miesto – Michaela Mikušová – 49,80 b. a 3.miesto – Karin Miezgová – 49,75 b. / obe z GK Elán/ .

Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu:
7.Nikol Naodová, 10.Alxandra Neuročná ,12.Tamara Radosová,15.Kristína Minichová, 18.Rith Šillerová, 20. Vanda Wäldlová.
V kategórii starších žiačok si suverénnym spôsobom obhájila zlato z predchádzajúceho kola Vanesa Neuročná / GK Elán/. Okrem hrazdy mala na všetkých ostatných náradiach najvyššie bodové ohodnotenie. Celkove získala 49,51 b. 2.miesto získala Petra Rohoňová – 47,33 b. a 3. miesto Rebeka Machovčáková – 46,73m / obe z KŠG Martin/.

Umiestnenie ostatných dievčat z Elánu:
5. Ema Jurenková, 7. Nina Hutárová, 8. Katarína Fábriková, 9. Amália Bohňová, 12. Aneta Bartošová .
V kategórii junioriek a senioriek si dievčatá rozdelili medailové miesta rovnako ako v prechádzajúcom kole .
Juniorky: 1.miesto Aneta Pavlíková /KŠG Martin/, 2.miesto Tamara Kaplánová /KŠG Handlová / a 3.miesto Miriam Mihalovičová /GK Elán/ .
Seniorky: 1.miesto Vanesa Schneiderová /KŠG Martin/, 2.miesto Simona Matyová /GK Elán/.

Na základe uvedených výsledkov dievčatá svojim výkonom splnili svoj cieľ – získať prvú alebo druhú výkonnostnú triedu, aby mohli postúpiť na celoslovenské kolo . Celkový počet postupujúcich gymnastiek Hornej Nitry záleží ešte od celkového počtu a výsledkov dievčat v ostatných oblastiach, ktoré budú mať oblastné kolá prvý májový víkend.

Na základe informácií z jednotlivých klubov by malo druhé oblastné kolo celkove absolvovať približne 300 dievčat.
2.kolo Slovenského pohára JIPAST sa bude konať v Handlovej 28.5.2016 za účasti tých najlepších gymnastiek Slovenska.

GK Elán Prievidza touto cestou ďakuje za finančnú podporu mestu Prievidza , z ktorej tento raz bolo použitých 370,00 € na štartovné pre pretekárov, na výdavky spojené s organizáciou pretekov a na medaile pre najmladších pretekárov.
Poďakovanie patrí aj dlhoročným sponzorom – RADOSPORT , DAFFER, SIGAL,M+N, GALTERRA,INVEX TRADE, POHOSTINSTVO U KRÁĽA, VEČIERKA FRESH, ERKO ,CUKRÁREŇ KLAUDIA , ktorí prispeli odmenami pre víťazov a rodičom a priateľom gymnastiky, ktorí pomohli pri príprave náradia a úprave telocviční.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…