16. Oct 2018 10:02

ÚSMEV opäť s ocenením

V dňoch 10. – 13. októbra sa v Žiline konal IX. medzinárodný festival a súťaž zborového spevu, kde mala svoje „želiezko v ohni“ aj Prievidza, ktorú reprezentoval spevácky zbor ÚSMEV pod vedením dirigentky Anežky Balušínskej.

Druhý ročník súťažnej časti Medzinárodného festivalu zborového umenia Žilina Voce Magna 2018 sa uskutočnil počas dvoch dní – 12. a 13. októbra 2018 v Dome umenia Fatra.

Okrem festivalových koncertov sa uskutočnila súťaž zborov v štyroch kategóriách – dospelé zbory, mládežnícke zbory, detské zbory a vokálne zoskupenia. Odborná porota v medzinárodnom zložení – prof. PhDr. Jiří Skopal, CSc. (CZ), prof. Dr. h.c. Ondrej Lenárd (SK), Elena Matušová (SK), prof. Benedykt Błoński (PL) a Fabio Pecci (IT) zhodnotila výkon nášho zboru veľmi pozitívne, pretože mu prisúdila v kategórii A medzi dospelými zbormi dve ceny – zlaté pásmo – A2 – 3. miesto v kategórii dospelé zbory a špeciálnu cenu za hlasovú kultúru. Okrem toho dostal zbor od talianskeho člena poroty Fabia Pecci pozvanie na talianske festivaly. Naše speváčky z Úsmevu podali v súťaži zborov skvelý výkon a reprezentovali Prievidzu ozaj kvalitne. Zaslúžene sa im dostalo veľmi veľa pochvál nielen od poroty, ale ja od publika a mnohých účastníkov festivalu i súťaže.


Účasť zboru na súťaži podporilo finančne aj mesto Prievidza.
– eda –

Ďalšie aktuality

Vybudovanie spevnenej plochy na Ul. M. Rázusa – II. Etapa

22. Feb 2024 8:28
Prievidzská samospráva ukončila verejné obstarávanie na zhotoviteľa zákazky -…

Obchodná verejná súťaž - predaj budovy na Košovskej ceste…

21. Feb 2024 15:41
Mesto Prievidza vyhlasuje obchodnú verejnú súťaž: Predmetom je prevod trvale…

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…