21. Dec 2011 13:09

Športovci dostali darček

Futbal v Prievidzi ožíva a má namierené do vyšších súťaží. Dôkazom toho je aj otvorenie ďalšieho futbalového ihriska.

Darček vo forme kvalitne zrekonštruovaného ihriska na ZŠ na Ul. energetikov dostali mladí športovci od FC Baník Horná Nitra. Vedenie klubu na čele s prezidentom klubu Róbertom Šuníkom po dohode s primátorkou mesta zainvestovalo do ihriska, ktoré dostalo nový povrch vo forme tzv. umelej trávy. Tým sa vytvorili kvalitné podmienky na tréningový proces nielen pre mladých futbalistov, ale aj ostatných prievidzských školákov a športovcov.

Tieto aktivity sú jasným príkladom, akým vedenie mesta uvažuje do budúcnosti. Bude sústrediť finančné zdroje na školstvo do menšieho počtu škôl a výrazne tak môže zvýšiť financovanie ich infraštruktúry. A s podobnými aktivitami bude pokračovať v ďalších školách aj v iných oblastiach, nielen pomáhať športovým – futbalovým triedam a podporovať výchovu mladého futbalového dorastu.
Vytvára sa možnosť začať investovať do zlepšenia technického stavu budov a skvalitnenia výučby.
Podobný darček ako športovci v meste, dostali aj obyvatelia prímestskej časti Veľká Lehôtka. Mestská spoločnosť UNIPA, s.r.o., tu odovzdala v týchto dňoch do užívania prenosné futbalové ihrisko, ktoré bolo uložené nevyužité na futbalovom štadióne.
Veľkolehoťania majú z tohto predvianočného darčeka úprimnú radosť.
Tešíme sa, že do prievidzského futbalu sa dostali ľudia, ktorí tento kolektívny šport vnímajú ako poslanie a nie zdroj príjmov, ako radosť z hry a nie ako účel súkromného podnikania.

Projekt ihriska na ZŠ na Ul. energetikov nie je prvý tohto druhu. Začiatkom novembra 2011 bolo otvorené multifunkčné ihrisko, ktoré vyrástlo v areáli Základnej školy na Ul. Rastislavovej.

Ďalšie aktuality

Skupina Rozlet – slová básní, hudba a krásny spev

30. máj 2024 13:50
Presne to je spevácka skupina Denného centra Bôbar, ktorej básne a piesne sa naozaj…

Hlasujte za K Park - 4. ročník

30. máj 2024 11:03
Privítali by ste v Prievidzi priestor, kde si môžete zahrať streetball, pingpong,…

Odstávka vody

30. máj 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na vodovodnom systéme na bytovom dome č.…