26. Jan 2016 10:06

Program FK ´93 Prievidza na február 2016

4. - 25. február 2016 / DK Prievidza

4. február 2016 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Antikrist
Dánsko / Nemecko / Franc. / Švédsko / Tal. / Poľsko, 2009, 109 min,
Réžia: Lars von Trier
Hrajú: Willem Dafoe, Charlotte Gainsbourg

Jeden z najočakávanejších filmov roku 2009 vzbudil už počas svojho uvedenia na festivale v Cannes veľmi silné emócie. Ponúka totiž úplne nevšedný zážitok, ktorý hraničí s fyzickým precítením. Príbeh manželského páru, ktorý odchádza vyrovnať sa so stratou malého syna na opustenú chatu v hlbokých lesoch, je nielen plný nečakaných zvratov, dusivej atmosféry, explicitných záberov, ale aj fóbií majstra postmodernej réžie Larsa von Triera. V Antikristovi sa spája tajomnosť Lynchovho Twin Peaks, Tarkovského Stalkera, s hororovou atmosférou Kubrickovho Žiarenia či série Saw. Antikrist je však predovšetkým silno vizuálnym pohľadom do ľudského podvedomia, z ktorého démoni, o sile ktorých sme nemali ani potuchy.
—————————————————————————————————–
11. február 2016 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Anton Srholec
Slovensko, 2015, 96 min
Réžia: Alena Čermáková

Dokumentárny film o strastiplnej životnej ceste kňaza, filozofa a filantropa Antona Srholca, človeka, ktorý nikdy neopustil svoje zásady – milovať ľudí a Boha. Napriek ťaživému životnému údelu vždy ostal verný svojmu poslaniu konať dobro. 7. januára odišiel kňaz, ktorého obdivovať celý svet a ktorý sa snažil urobiť Slovensko lepším.
—————————————————————————————————–
18. február 2016 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Dior a ja
Francúzsko, 2014, 89 min
Réžia: Frédéric Tcheng
Hrajú: Isabelle Huppert, Marc Jacobs

Dokumentárna snímka Dior a ja otvára divákom dvere do mýtami opradeného sveta módneho domu Christian Dior. Nový umelecký riaditeľ Raf Simons práve pripravuje svoju úplne prvú kolekciu haute couture, s ktorou musí celý svet presvedčiť o svojej vízii a vyrovnať sa s odkazom slávneho zakladateľa značky. Film prepája každodenný intenzívny pracovný zhon sveta vysokej módy s tajomnými ozvenami minulosti ikonickej značky.
—————————————————————————————————–
25. február 2016 o 18.00 h / Divadelná sála Domu kultúry Prievidza
Louise-Michel
Francúzsko, 2008, 90 min
Réžia: Benoît Delépine, Gustave de Kervern
Hrajú: Yolande Moreau, Bouli Lanners, Benoît Poelvoorde, Albert Dupontel, Mathieu Kassovitz, Philippe Katerine, Miss Ming, Pascal Rabaté, Francis Kuntz, Eric Martin, Aurélia Petit, Benoît Delépine, Gustave de Kervern, Siné, Pierre Renverseau, Denis Robert, Jean-Louis Barcelona

Louise je nevrlá samotárska robotníčka v jednej továrni v Pikardii, v ktorej pracujú samé ženy. Keď vedenie továrne jedného dňa zradne opustí, rozhodnú sa ženy dať dokopy svoje odstupné a urobiť konečne niečo radikálne – najmú si zabijaka, aby sa za ne pomstil. Bláznivá fraška v tom najlepšom zmysle slova s ľahko anarchistickou náladou, kde sa strieda jeden dejový zvrat za druhým, smeruje k vytúženej vendete.

Vstupné: 1,50 € (ZŤP), 2,50 € (člen FK), 3,50 € (ostatní)

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…