24. Oct 2011 12:53

Poslanecká kancelária na mestskom úrade

Na mestskom úrade v Prievidzi bude zriadená poslanecká kancelária. Tento projekt má za úlohu skvalitniť pracovné podmienky poslancov mestského zastupiteľstva.

Mestský úrad týmto krokom reaguje na podnety zo strany poslancov. Dôvodom na zriadenie poslaneckej kancelárie priamo na mestskom úrade je hlavne potreba riešenia problémov obyvateľov poslancami mestského zastupiteľstva. K tejto práci neboli doteraz vytvorené adekvátne podmienky, pričom poslanci rokovali na nevhodných miestach. Kanceláriu pre svoju poslaneckú činnosť budú môcť využívať všetci poslanci, čo skvalitní ich prácu v komisiách a ostatných poradných orgánoch mesta, a teda aj výkon samotného poslaneckého mandátu.
Projekt poslaneckej kancelárie je už tradične využívaný v mestách Sereď a Žiar nad Hronom. Vedenie mesta si od tohto kroku sľubuje hlavne lepšiu komunikáciu medzi poslancami a obyvateľmi mesta. Obyvatelia mesta Prievidza tak budú môcť využívať toto miesto na spoločné stretnutia s poslancami mestského zastupiteľstva. Kontakty na všetkých poslancov nájdete TU.

Ďalšie aktuality

Minister hospodárstva Karel Hirman navštívil región Hornej…

31. Mar 2023 12:43
30. marca navštívil mesto Prievidza Ing. Karel Hirman, minister hospodárstva…

Relácia mestského rozhlasu na 13. týždeň

30. Mar 2023 14:28
Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 13. týždni.

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 5/2023 o…

30. Mar 2023 9:52
Číslo: 05/2023 Prílohy: VZN…