24. Oct 2011 12:53

Poslanecká kancelária na mestskom úrade

Na mestskom úrade v Prievidzi bude zriadená poslanecká kancelária. Tento projekt má za úlohu skvalitniť pracovné podmienky poslancov mestského zastupiteľstva.

Mestský úrad týmto krokom reaguje na podnety zo strany poslancov. Dôvodom na zriadenie poslaneckej kancelárie priamo na mestskom úrade je hlavne potreba riešenia problémov obyvateľov poslancami mestského zastupiteľstva. K tejto práci neboli doteraz vytvorené adekvátne podmienky, pričom poslanci rokovali na nevhodných miestach. Kanceláriu pre svoju poslaneckú činnosť budú môcť využívať všetci poslanci, čo skvalitní ich prácu v komisiách a ostatných poradných orgánoch mesta, a teda aj výkon samotného poslaneckého mandátu.
Projekt poslaneckej kancelárie je už tradične využívaný v mestách Sereď a Žiar nad Hronom. Vedenie mesta si od tohto kroku sľubuje hlavne lepšiu komunikáciu medzi poslancami a obyvateľmi mesta. Obyvatelia mesta Prievidza tak budú môcť využívať toto miesto na spoločné stretnutia s poslancami mestského zastupiteľstva. Kontakty na všetkých poslancov nájdete TU.

Ďalšie aktuality

Výmena okien vo veľkej telocvični CVČ

2. Dec 2022 7:38
V týchto dňoch prebieha výmena okien v telocvični Centra voľného času.

Racionalizácia siete škôl zlepší podmienky vzdelávania detí

2. Dec 2022 7:27
Návrh na zrušenie ZŠ Šafárika a prechod žiakov a zamestnancov do nástupníckej školy…

Relácia mestského rozhlasu na 48. týždeň

1. Dec 2022 11:34
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 48. týždni.