13. Apr 2021 8:10

Poslanci odsúhlasili pomoc pre športovcov

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Prievidzi na marcovom rokovaní odsúhlasili zmenu VZN, ktoré upravuje pravidlá poskytovania dotácií. Menia sa pravidlá poskytovania dotácií pre športové kluby na účel prenájmu mestských športovísk. Dočasne, od mája do decembra 2021 nebude vyžadované pri čerpaní dotácie na prenájom športovísk spolufinancovanie. Cieľom tohto opatrenia je pomôcť športovým subjektom pri rozbehu činnosti po pandémii.

Nová úprava v rámci dotačnej schémy dočasne stanovuje maximálnu výšku poskytnutej dotácie žiadateľovi v období od 1. mája 2021 do 31. decembra 2021 vo výške 100 % celkových vynaložených výdavkov na prenájom športovísk v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta (Zimný štadión, Futbalový štadión, Športová hala, Krytá plaváreň, Športový areál pri ZŠ S. Chalupku).

V určenom období teda športové subjekty nebudú musieť spolufinancovať nájom športovísk piatimi percentami výdavkov na prenájom. „Verím, že toto opatrenie aspoň trochu pomôže klubom rozbehnúť činnosť po obmedzeniach spôsobených pandémiou koronavírusu. Samozrejme, budeme pozorne sledovať vývoj, a nevylučujeme prehodnotenie predĺženia trvania tohto opatrenia aj na ďalšie obdobie,“ uviedla Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…