23. Oct 2020 11:28

Pomôžte pri plošnom testovaní obyvateľstva v Prievidzi

V súvislosti s prípravou celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa mesto Prievidza obracia na verejnosť s prosbou o pomoc. Zapojiť sa môžete ako administratívny pracovník alebo dobrovoľník - pomocný personál. Celoplošné testovanie sa má konať počas dvoch víkendov - od 30. októbra do 1. novembra 2020 a od 6. do 8. novembra 2020.

Ozbrojené sily SR požiadali mesto Prievidza, aby na každé odberné miesto, ktorých bude v Prievidzi približne 30, zabezpečili po dvoch administratívnych pracovníkov. Ponúkaná odmena je vo výške 70 € na deň brutto. Takisto je vítané na odberné miesta zabezpečiť aj dobrovoľníkov – pomocný personál.

Ako sa môžete prihlásiť?
Ako administratívny pracovník alebo dobrovoľník v meste Prievidza sa môžete prihlásiť cez formulár, ktorý nájdete na adrese http://bit.ly/zodpovednaPD.

Ak sa chcete prihlásiť ako zdravotník, prihláste sa cez tento formulár. Ak ste už vyplnili predtým formulár na korona.gov.sk, nevypĺňajte aj formulár mesta Prievidza.

Informácie o testovaní
Vykonanie celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 schválila Vláda SR, samosprávy majú v súvislosti s prípravou a vykonaním tohto testovania na svojom území plniť úlohy vyžadované orgánmi štátnej správy. Ďalšie informácie o celoštátnom testovaní nájdete na webovej stránke www.somzodpovedny.sk.

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…