23. Oct 2020 11:28

Pomôžte pri plošnom testovaní obyvateľstva v Prievidzi

V súvislosti s prípravou celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 sa mesto Prievidza obracia na verejnosť s prosbou o pomoc. Zapojiť sa môžete ako administratívny pracovník alebo dobrovoľník - pomocný personál. Celoplošné testovanie sa má konať počas dvoch víkendov - od 30. októbra do 1. novembra 2020 a od 6. do 8. novembra 2020.

Ozbrojené sily SR požiadali mesto Prievidza, aby na každé odberné miesto, ktorých bude v Prievidzi približne 30, zabezpečili po dvoch administratívnych pracovníkov. Ponúkaná odmena je vo výške 70 € na deň brutto. Takisto je vítané na odberné miesta zabezpečiť aj dobrovoľníkov – pomocný personál.

Ako sa môžete prihlásiť?
Ako administratívny pracovník alebo dobrovoľník v meste Prievidza sa môžete prihlásiť cez formulár, ktorý nájdete na adrese http://bit.ly/zodpovednaPD.

Ak sa chcete prihlásiť ako zdravotník, prihláste sa cez tento formulár. Ak ste už vyplnili predtým formulár na korona.gov.sk, nevypĺňajte aj formulár mesta Prievidza.

Informácie o testovaní
Vykonanie celoštátneho testovania obyvateľstva na území Slovenskej republiky na prítomnosť ochorenia COVID-19 schválila Vláda SR, samosprávy majú v súvislosti s prípravou a vykonaním tohto testovania na svojom území plniť úlohy vyžadované orgánmi štátnej správy. Ďalšie informácie o celoštátnom testovaní nájdete na webovej stránke www.somzodpovedny.sk.

Ďalšie aktuality

Zasadnutie VVO II

30. máj 2023 8:16
Z poverenia predsedu VVO 2 Ing. Ľuboša Jelačiča  Vám oznamujeme, že zasadnutie…

Porucha na verejnom vodovode - Veľká Lehôtka

30. máj 2023 7:41
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto Prievidza prideľovalo dotácie na mládežnícky šport

29. máj 2023 10:14
Mesto Prievidza podporuje športovú činnosť klubov aj v tomto roku viacerými spôsobmi…