29. máj 2018 12:46

Olympijský víťaz Matej Tóth na návšteve v základnej škole

Vo štvrtok 3. mája 2018 do ZŠ, Ulica S.Chalupku 313/14, Prievidza zavítala dlho očakávaná návšteva. Tribúna veľkej telocvične bola do posledného miesta obsadená. Zvedavé očká mladších žiakov sa doširoka roztvorili s príchodom majstra sveta v chôdzi i olympijského víťaza Mateja Tótha. Žiaci školy pripravili pre neho program, v ktorom prezentovali tréningovú skupinu „Športovej Akadémie Mateja Tótha“ a talentovaných žiakov.

Matej sa deťom prihovoril a prezradil, že počas 20 rokov trénovania a súťaženia zničil až 200 tenisiek. Trochu ich opotreboval aj na palubovke telocvične, keď sa zapojil do kruhového tréningu… Diváci ho odmenili veľkým potleskom. Celá akcia sa nezaobišla bez autogramiády a fotografovania. Na záver svoj podpis zvečnil aj do kroniky Olympijského klubu v Prievidzi.

Športová Akadémia Mateja Tótha je jedinečný celoslovenský projekt pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Ponúka kvalitnú voľnočasovú aktivitu v podobe pravidelných športových krúžkov s prepracovanou metodikou a jedinečným tréningovým programom. Žiaci navštevujú športový krúžok jedenkrát alebo dvakrát do týždňa a športujú pod vedením vyškolených trénerov.

Cieľom tréningového programu Športovej Akadémie je vytvoriť a zdokonaliť pohybový základ detí pomocou všestrannej atletickej prípravy, vytvoriť motorický a funkčný potenciál s dodržaním a rešpektovaním špecifických zákonitostí a zásad vývoja dieťaťa, využívať inovatívne metódy, v ktorých tvorcovia programu skĺbili najnovšie poznatky zo športového tréningu detí s poznatkami z fyzioterapie, vývojovej kineziológie a detskej psychológie. Táto jedinečná kombinácia cvičení vyvolá v detskom organizme celú radu zmien, ktoré umožňujú lepšiu reakciu organizmu na zaťaženie.

Učitelia aj žiaci ďakujú za návštevu a želajú veľa úspechov v ďalších súťažiach.

text: Mgr. Oľga Frívaldská

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.