29. Jun 2018 12:52

Olympiáda seniorov denných centier: Slnko, šport, guláš, dobrá nálada

Presne v tomto duchu sa niesla 1. športová olympiáda seniorov Denných centier v Prievidzi, ktorá sa konala 26. júna v Lesoparku Prievidza.

Myšlienka seniorskej olympiády vznikla ešte pred zriadením nášho DC Sever. Od začiatku sme boli rozhodnutí ju zrealizovať. Postupne sme začali pripravovať. Pomocnú ruku a veľkú podporu sme dostali hneď od pani primátorky, ktorej sa myšlienka veľmi zapáčila a od prvej chvíle nám pomáhala. Pomoc a podporu sme dostali vlastne od každého, komu sme o akcii povedali.

A tak dnes súťažili seniori z Denných centier v Prievidzi – sedem denných centier a sedem disciplín. Súťažilo sa v týchto disciplínach: streľba zo vzduchovej pištole, hod starou čižmou na diaľku, hod granátom na cieľ, gól florbalovou hokejkou do bránky, beh držiac sa za ruky na 50 metrov, hod valčekom na cieľ, hod krúžkami na palicu.

Po absolvovaní všetkých disciplín sa z prvenstva na premiérovom ročníku seniorskej športovej olympiády tešilo družstvo Denného centra Necpaly v zložení: Rozália Mellová, Viera Warcholová a Božena Šovčíková. Druhé miesto obsadilo Denné centrum Malá Lehôtka (Jozef Letavaj, Pavel Králik, Pavol Zábojník) a tretie Denné centrum Bôbar (Anton Špeťko, Milan Tonhajzer, Jitka Hejtmánková).

Veľké poďakovanie patrí sponzorom: primátorka mesta Prievidza Katarína Macháčková, mesto Prievidza, Nestle s.r.o., Brose s.r.o., Attis, Centrum voľného času Prievidza, KaSS Prievidza, ZŠ Energetikov, Olympijský klub Prievidza, Červený kríž Prievidza a Richard Takáč. A samozrejme poďakovanie patrí aj hosťom a každému, kto nám pomáhal.

Už sa tešíme na ďalší ročník.

Helena Píšová, predsedníčka Denného centra Sever

Ďalšie aktuality

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V MODERNEJ GYMNASTIKE

23. máj 2024 9:14
Moderné gymnastky na Majstrovstvách Slovenska. Minulý týždeň sa konali…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

21. máj 2024 15:01
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 24.5.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto chce rekonštruovať bazén mestskej plavárne

21. máj 2024 9:28
Na základe ukončeného verejného obstarávanie samospráva uzatvorila zmluvu na…