25. Jan 2019 11:58

Oceňovanie úspešných športovcov NŠC a ich trénerov za rok 2018

Bratislava 21. 1. 2018 - Spolu 27 športovcov a 23 trénerov ocenilo dnes v Bratislave Národné športové centrum, príspevková organizácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, pri príležitosti ukončenia športového roka 2018. Na slávnostnom podujatí v hoteli DoubleTree by Hilton sa zúčastnila aj ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová a po prvýkrát oficiálne sa vo funkcii štátneho tajomníka pre šport Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu predstavil zúčastneným Jozef Gönci.

Medzi laureátmi ocenenia z trinástich športových odvetví mali najpočetnejšie zastúpenie karatisti. Až osem reprezentantov tohto pôvodne japonského bojového umenia, ktoré sa premiérovo predstaví pod piatimi kruhmi na najbližších OH 2020 v Tokiu, si prevzalo z rúk ministerky školstva Martiny Lubyovej a riaditeľa NŠC Borisa Čavajdu zaslúžené ocenenia za skvelú reprezentáciu Slovenska na vrcholných svetových či európskych športových fórach. Nechýbali medzi nimi úspešní medailisti z Majstrovstiev Európy 2018 v Soči Adi Gyurík, Michaela Čukanová alebo Ema Brázdová. Druhé najpočetnejšie zastúpenie patrilo atlétom na čele so šprintérom Jánom Volkom, šiestym z Halových majstrovstiev sveta 2018 v Birminghame, ako najlepším Európanom, alebo Danielou Ledeckou, členkou slovenskej štafety na 4×400 m s finálovou účasťou na ME v Berlíne. Za výborné výsledky bola ocenená aj najlepšia slovenská gymnastka Barbora Mokošová či synchronizované plavkyne Nada Daabousová, Diana Miškechová a Kristína Kvasňovská, ale napríklad aj snoubordista Samuel Jaroš, športová lezkyňa Vanda Michalková, zápasníčka Zsuzsanna Molnár a ďalší. Zaslúženej pozornosti sa dostalo právom aj trénerom ocenených športovcov, pretože ich podiel na úspechoch svojich zverencov je rozhodujúci.

Ministerka Martina Lubyová vo svojom príhovore uviedla: „Z oceňovania športovcov a trénerov Národného športového centra sa už stala milá tradícia a som veľmi rada, že sme si aj teraz mohli pripomenúť a vyzdvihnúť ich športové úspechy, ktoré dosiahli v minulom roku.“

Ďalšie aktuality

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…

Festivalová Prievidza

14. Jun 2024 9:29
Máte už plány na víkend? Príďte zažiť nezabudnuteľný festival plný hudby, tanca,…

Brigáda v Dennom centre

14. Jun 2024 8:33
Dňa 06.06.2024 sa v popoludňajších hodinách v areály DC Bôbar Prievidza uskutočnila…