17. máj 2016 13:15

Obnova rezidentských kariet

Od 1. 6. 2016 bude prebiehať obnova rezidentských kariet pre centrálnu mestskú parkovaciu zónu v Prievidzi.

O predĺženie rezidentskej karty bude možné požiadať tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich rokoch, v priestoroch Turisticko-informačnej kancelárie na Námestí slobody 4 v Prievidzi. Priestory Turisticko-informačnej kancelárie sa nachádzajú v centre Prievidze, majú bezbariérový prístup a sú klimatizované. Pre vybavenie rezidentskej karty je potrebné so sebou priniesť na nahliadnutie občiansky preukaz a technický preukaz od motorového vozidla. Bližšie informácie sú k dispozícii v prevádzkovom poriadku, ktorý sa nachádza na stránke www.parkovanieprievidza.sk.

Ďalšou možnosťou, ako si obnoviť rezidentskú kartu je opäť aj vyplnenie on-line žiadosti na stránke www.parkovanieprievidza.sk. Cieľom tejto žiadosti je urýchliť postup pri žiadaní karty. O kartu je možné požiadať jednoducho a rýchlo z domu. Mesto Prievidza poskytuje možnosť vybaviť si rezidentskú kartu on-line, ako prvý z prevádzkovateľov zónového parkovania na Slovensku. Pri on-line žiadosti je potrebné vypĺňať tiež e-mailovú adresu pre spätný kontakt. Pre rýchlejšie vybavenie žiadosti je nevyhnutné označiť možnosť „predĺženie karty“.

Žiadosti rezidentov, ktoré budú doručené do 24.6.2016, budú zaznamenané a tieto rezidentské karty budú pripravené k odberu v Turisticko-informačnej kancelárii do 1.7.2016. Namiesto zasielania informačných listov do schránok obyvateľov, je vylepšením oproti minulým rokom aj oznámenie držiteľom o končiacej platnosti rezidentských kariet vo forme sms správ.

Po schválení všeobecného záväzného nariadenia mesta Prievidza mestských zastupiteľstvom sa môžu rezidenti tešiť aj na novinky v centrálnej mestskej parkovacej zóne. Prvou z noviniek je možnosť získania bezplatnej rezidentskej parkovacej karty pre vlastníkov elektromobilov, ktorá bude platná pre všetky rezidentské pásma bez obmedzení. Rezidenti budú mať nárok na vydanie šiestich týždňových návštevníckych kariet za rok namiesto pôvodných štyroch. Tieto aj ďalšie zmeny by mali prispieť k väčšiemu parkovaciemu komfortu v rámci centrálnej mestskej parkovacej zóny.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…