7. Nov 2014 11:51

Najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014 - Prievidza štvrtá

V súťaži o Najkrajšie mesto a obec Slovenska 2014 sa mesto Prievidza v kategórii MESTÁ umiestnilo opäť na popredných priečkach. V tomto roku poskočila Prievidza na 4. miesto.

Mesto Prievidza je štvrtým najkrajším mestom na Slovensku v roku 2014. Vyplýva to z hlasovania verejnosti na internetovom portály Slovakregion. Výsledky súťaže vyhlásenej v období od 1. apríla 2014 do 31.októbra 2014 boli uverejnené 5.novembra 2014. V ankete dalo Prievidzi svoj hlas takmer 22 562 hlasujúcich. Len pre porovnanie, v roku 2013 sa Prievidza umiestnila na 7.mieste so ziskom 13 089 hlasov. Cieľom súťaže bolo poukázať na krásy našich krajov, miest a obcí, a v neposlednom rade na snahu primátorov a starostov o ich rozvoj. „Som rada, že sa nám darí získať významné ocenenia pre naše mesto. Aj v súťaži o najkrajšie mesto na Slovensku je potrebné dodať, že v minulosti sa Prievidza nikdy neumiestnila na popredných priečkach. Zmena nastala až posledné tri roky, kedy sme sa umiestnili vždy v top 10. Ocenenie je o to hodnotnejšie, že hlasuje priamo verejnosť a počet získaných hlasov nás nesmierne teší,“ zhodnotila anketu primátorka mesta Katarína Macháčková.

Ďakujeme všetkým hlasujúcim i návštevníkom portálu za všetky hlasy pre mestá a obce, podporné odkazy pre primátorov a starostov, za e-maily, ktoré boli z rôznych kútov Slovenska i zo zahraničia, čo nás veľmi teší. Celkové výsledné poradie získate na adrese: http://www.slovakregion.sk/sutaze/2014

Pozrite si video z vianočnej Prievidze:

V roku 2014 aj ďalšie ocenenia
Prievidzi sa v tomto roku v získavaní ocenení darí. Radnica mesta získala Zlaté vedro Milana Capáka za najlepšie výsledky v projekte Odkazprestarostu.sk za komunikáciu. Okrem najlepšieho výsledku v komunikácii metropola hornej Nitry obsadila druhé miesto aj v kategórii prínosu práce samosprávy. Týmto netradičným spôsobom oceňuje Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť mestá a obce Slovenska zapojené do projektu Odkazprestarostu.sk. Jeho cieľom je zlepšenie komunikácie medzi občanom a samosprávou a úspešnosť pri riešení podnetov občanov.


Ďalším významným ocenením je hodnotenie transparentnosti, v ktorom sa Prievidza ocitla na 2. mieste zo všetkých miest na Slovensku. Nezisková organizácia Transparency International Slovensko (ďalej len TIS) hodnotí v projekte Otvorená samospráva transparentnosť 100 najväčších samospráv na Slovensku v 11 oblastiach. V hodnotení, ktoré realizuje TIS každé dva roky, dosiahla Prievidza celkový výsledok 71 % a známku A-. V porovnaní s posledným hodnotením samospráv, ktoré TIS realizovala v roku 2012, si Prievidza hodnotenie výrazne polepšila a v rebríčku sa posunula o 12 miest (v roku 2012 skóre 60 %, známka B). Ešte výraznejšie je viditeľný progres v otvorenosti samosprávy pri porovnaní s rokom 2010, kedy Prievidza obsadila až 37. miesto (skóre 42 % a známka C-).

Prievidza trochu inak- s úsmevom:-)

Ďalšie aktuality

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…

Odstávka vody

20. Feb 2024 8:05
Oznamujeme obyvateľom, že z dôvodu poruchy na verejnom vodovode bude dnes 20.2.2024…

Žiadosti o dotácie čakajú na vyhodnotenie

19. Feb 2024 12:52
Prievidzská samospráva spustila v januári elektronický systém podávania dotácií,…