Primátorka Prievidze Katarína Macháčková spolu so 17 poslancami mestského zastupiteľstva spúšťajú petíciu za okamžité začatie budovania obchvatu mesta Prievidza.

Text petície:
Petícia za okamžité začatie budovania obchvatu mesta Prievidza
Vláda Slovenskej republiky uznesením č. 586/2013, ktoré bolo schválené na výjazdovom rokovaní vlády dňa 9. októbra 2013 v Handlovej, uložila ministrovi dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja úlohou B.16. zabezpečiť začatie realizácie projektu „I/64 obchvat Prievidze, 1. etapa, druhá stavba“ do 31. decembra 2015 a úlohou B.19. zabezpečiť začatie realizácie projektu „I/64 Prievidza, obchvat, II. etapa“ do 31. decembra 2016. Keďže výstavba obchvatu mesta Prievidza doteraz nezačala, žiadame Vládu Slovenskej republiky, aby bezodkladne prijala opatrenia k plneniu predmetného uznesenia.

Článok s podrobnými informáciami o aktuálnom stave prípravy budovania obchvatu mesta Prievidza nájdete tu.

Podporte petíciu elektronicky

V súlade so zákonom o petičnom práve je možné petíciu podporiť aj elektronicky na internete na webovej adrese www.peticie.com/obchvat

Chcete petíciu podporiť online? Kliknite sem

Upozornenie: Po vyplnení údajov a odoslaní formulára je potrebné ešte potvrdiť svoj podpis kliknutím na odkaz, ktorý je doručený na e-mail uvedený vo formulári.

Petičný hárok

Ak chcete podporiť petíciu vyplnením petičného hárku, môžete si ho stiahnuť tu. Podpísané petičné hárky sa zbierajú na mieste prvého kontaktu vo vestibule Mestského úradu v Prievidzi.

Petičný podpisový hárok, formát *.pdf ico_pdf_46

Informácie o aktuálnom stave prípravy

Článok s podrobnými informáciami o aktuálnom stave prípravy budovania obchvatu mesta Prievidza nájdete tu.