30. Apr 2024 10:39

Mesto chce v jasliach zaviesť aj možnosť poldennej dochádzky

Mesto Prievidza začalo od marca tohto roku poskytovať novú sociálnu službu v podobe mestských jaslí. Poplatok za celodennú starostlivosť bol stanovený na 375 €. Od júna mesto plánuje zaviesť možnosť poldennej dochádzky a zľavu na ďalšieho súrodenca.

„Návrh reflektuje na požiadavky obyvateľov, ktorí prejavili záujem aj o poldennú starostlivosť. Preto od júna plánujeme zaviesť túto možnosť za poplatok 200 eur/ mesiac. Zároveň by sme chceli vyjsť v ústrety rodičom dvojčiat, ktorí nedokážu pokryť poplatok na dve deti z rodičovského príspevku. Preto by suma na druhého a každého ďalšieho súrodenca bola len 100 eur na mesiac,“popisuje dôvody zmien vedúca sociálneho oddelenia Jana Javorčeková.

Mestské jasle sú umiestnené v samostatnom pavilóne v areáli MŠ na Ul. A. Mišúta. Objekt je koncipovaný ako bezbariérový a pozostáva z dvoch oddelení, z ktorých každé disponuje šatňou, herňou a miestnosťou, ktorá slúži ako spálňa s celkovou kapacitou 20 detí. Samozrejmosťou sú sociálne zariadenia vybavené okrem umývadiel a toaliet aj sprchou a prebaľovacím pultom. Pri vstupe nechýba ani samostatná miestnosť na uloženie kočíkov. Zmien sa dočkalo aj detské ihrisko, ktoré sa rozšírilo o nové herné prvky a novú výsadbu.

Mestské jasle majú stále voľnú kapacitu a prijímajú deti počas celého roka.

Ďalšie aktuality

Skupina Rozlet – slová básní, hudba a krásny spev

30. máj 2024 13:50
Presne to je spevácka skupina Denného centra Bôbar, ktorej básne a piesne sa naozaj…

Hlasujte za K Park - 4. ročník

30. máj 2024 11:03
Privítali by ste v Prievidzi priestor, kde si môžete zahrať streetball, pingpong,…

Odstávka vody

30. máj 2024 8:06
Informujeme obyvateľov, že z dôvodu poruchy na vodovodnom systéme na bytovom dome č.…