2. Dec 2015 8:03

Investor prichádzajúci do Prievidze je medzi lídrami nemeckých značiek

Nemecká spoločnosť Brose sa v prestížnom hodnotení Marken-Studie umiestnila medzi TOP lídrami nemeckých značiek. Spoločnosť už začala s realizáciou investície v Prievidzi, kde vytvorí v prvej fáze 600 nových pracovných miest.

Celkovo 33 nemeckých značiek bolo hodnotených štúdiou ich kvality Marken-Studie. Štúdia hodnotila nemecké spoločnosti podľa desiatich kritérií ako napríklad sociálny význam, skúsenosti značky, hrdosť zamestnancov, schopnosť neustále rozširovať predaj svojich produktov a podobne.

V hodnotení obsadila celkovo druhé miesto spoločnosť Brose s počtom bodov 72.4. Táto spoločnosť za sebou zanechala aj také spoločnosti ako Audi, BMW, Porsche a Mercedes. Ako hodnotí štúdia, spoločnosť Brose je považovaná za obzvlášť agilnú a flexibilnú, čo jej zákazníkom prináša vysoké zhodnotenie. Značky nemeckých spoločností, ktoré sa umiestnili na popredných priečkach sú štúdiou považované za spoločnosti s výbornou povesťou.

Spoločnosť Brose pripravuje spustenie výroby aj v Priemyselnom parku Prievidza, kde plánuje produkciu komponentov pre automobily. V prievidzskom priemyselnom parku v prvej etape preinvestuje 50 miliónov eur a vytvorí 600 pracovných miest.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…