27. Jan 2023 8:54

Inšpirácia z tvorivých dielní členov Denného centra Necpaly

Pre členov Denného centra pripravujeme tvorivé dielne, kde využívame skúsenosti z radov našich členov.

V uplynulom roku sme nazvali stretnutie JESENNÉ DEKORÁCIE, ktoré nás učila naša členka Alena Krejčová, ktorá sa zúčastňuje súťaží v aranžovaní. Na jesennom stretnutí sme sa učili tvoriť ruže z jesenných pestrofarebných listov. Dajú sa použiť do kytice aj rôznej inej dekorácie ako darček alebo ku skrášleniu konkrétneho interiéru. Z množstva prírodného materiálu si naše členky s veľkým záujmom vytvárali vlastné aranžnámy a navzájom sa nimi inšpirovali. Popri množstve otázok a získaných nových skúseností a zručností si každá členka odniesla svoje výtvory domov.

členky DC Necpaly

Ďalšie tvorivé stretnutie malo mať  názov VČELÍ VOSK A JEHO ZÁZRAKY.

O tom, že včielky sú pre nás veľmi užitočné a človek využíva ich produkty denne už tisíce rokov – nikto nepochybuje. Med, propolis, medovina, ale aj včelí vosk. Práve o jeho význame, ale aj vlastnostiach nám porozprávala naša členka na ďalšej tvorivej dielni a názorne nám aj ukázala, ako sa vytvárajú výrobky z vosku. Videli sme rôzne formy, medové pláty a hlavne sme si mohli vyskúšať niečo pekné aj vytvoriť. Predovšetkým sviečky! Vydávajú krásnu vôňu a dotvárajú napr. vianočnú, ale aj rôznu slávnostnú atmosféru. Naviac – sú vhodné aj pre alergikov. Využili sme skúsenosti našej členky Moniky Mokrej, ktorá sa venuje včelám. Naša radosť z tvorby bola – nezabudnuteľná.

Ďalej spomeniem  tvorivú dielňu PRÁCA S KOŽOU, kde si mali možnosť prítomní vyrobiť vlastnú kľúčenku. Dozvedeli sa ako sa koža spracováva, ako a používa, a ako s ňou pracovať.

Od nášho člena Mariána Chlpeka sme si pozreli jeho výrobky, opasok, krpce, kabelky a drobnosti z kože.  Za krátky čas sme si vyrobili a ozdobili kľúčenky, v budúcnosti sa pokúsime o ďalší výrobok.

Teší nás tvorivý záujem našich členov, ktorý ich určite obohatí o skúsenosti a môžu si zdokonaľovať svoje manuálne zručnosti. Je to prínosom  pre rozvoj našej komunity, ale aj pre osobný rozvoj každého z nás.

                                       Mariana Vaňová, predsedníčka Denného centra  Necpaly

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…