3. Dec 2015 7:06

Gymnastky z GK Elán Prievidza na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave

Posledný novembrový víkend nás v Bratislave reprezentovali dievčatá na Majstrovstvách SR vo voľných zostavách s povinnými prvkami a zvolenou obtiažnosťou v kategórii C. Účasť na týchto Majstrovstvách SR si dievčatá vybojovali na základe postupového kľúča, ktorý bral do úvahy výsledky z 2 kôl Slovenského pohára.

Nomináciu v každej kategórii získalo najlepších 32 pretekárok . Naše gymnastky úspešne bojovali celý rok v troch oblastných a troch celoslovenských kolách, a tak sa väčšine táto nominácia podarila.

V kategórii najmladších žiačok nás reprezentovali 3 dievčatá. Dievčatá mali zostavy zvládnuté s najvyššou obtiažnosťou . Súťažili vo veľmi vyrovnanej konkurencii dievčat z celého Slovenska. Veľmi pekný výkon v tejto kategórii predviedla Nikol Naodová, ktorá po troch náradiach bola stále na medailových miestach / prostné – 1.miesto,hrazda – 2.miesto, preskok – 3.miesto/. V záverečnom vyhodnotení jej však ušla i bronzová medaila a to len o 0,03 b. Na 1.mieste sa umiestnila Baňovičová z Interu Bratislava, ktorá mala len 0,27 b. viac. Michaela Mikušová – sa umiestnila na 9.mieste a Bianka Gajdošová na 24.mieste.

V kategórii mladších žiačok súťažili z Elánu 4 gymnastky. Dievčatá síce tento krát medaily nezískali, ale predviedli veľmi pekné zostavy. V celkovom poradí sa najlepšie viedla Karin Miezgová, ktorá získala 8.miesto, Lucia Benedikovičová – 11.miesto, Nikol Čižnárová – 15.miesto, Naďa Bellová – 23.miesto /na prvom náradí – preskoku bola suverénne prvá so známkou za predvedenie 9,87 b./ .

V kategórii starších žiačok sme mali zastúpenie dvomi dievčatami. Vanesa Neuročná bola na troch náradiach stále na medailových miestach. V záverečnom hodnotení bola na 5.mieste /k medailovému miestu jej chýbalo 0,54 b. /a Ema Jurenková na 19.mieste.

Vyvrcholenie sezóny ešte čaká dievčatá v Detve a chlapcov v Prešove v decembri.

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…