22. Nov 2018 7:08

GK Elán Prievidza usporiadal Majstrovstvá Slovenska v športovej gymnastike dievčat

GK Elán Prievidza v spolupráci so Slovenskou gymnastickou federáciou usporiadal 18. novembra v mestskej športovej hale Majstrovstvá SR v športovej gymnastike dievčat vo voľných zostavách s povinnými prvkami a zvolenou obtiažnosťou v kategórii C. Prebojovať sa na tieto preteky nebolo pre dievčatá jednoduché.

V jarnej a jesennej sezóne sa na dvoch oblastných a dvoch slovenských kolách stretlo viac ako 300 dievčat v piatich kategóriách, pričom z každej z nich mohla postúpiť len jedna tretina. Z našich 18 prievidzských gymnastiek sa postup podaril dvanástim. Konkurovali im dievčatá z ostatných 11 klubov Slovenska.


V kategórii najmladších žiačok nás reprezentovalo 6 dievčat. Dievčatá mali zostavy zvládnuté s najvyššou obtiažnosťou. Súťažili vo veľmi vyrovnanej konkurencii dievčat z celého Slovenska. Víťazné stupne patrili dievčatách z východného Slovenska. I napriek tomu, že Viktória Koreňová mala druhú najvyššiu známku na preskoku a prostných , po výsledkoch na všetkých štyroch náradiach obsadila 10. miesto.


Umiestnenie ostatných dievčat: Tamara Flimelová – 22., Alexandra Koreňová – 23., Laura Radosová – 26., Barbora Plevová – 27. a Nina Kolláriková 28.miesto.

V kategórii mladších žiačok súťažili z Elánu 4 gymnastky. Dievčatá síce tento krát medaily nezískali , ale predviedli veľmi pekné zostavy. V celkovom poradí si najlepšie viedla Tara Miháliková, ktorá získala najvyššiu známku za preskok zo všetkých kategórií, no v celkovom ohodnotení sa umiestnila na 7. priečke. Ostatné dievčatá si vybojovali nasledujúce priečky: Soňa Bellová – 19., Diana Lugárová – 24. a Michaela Čižnárová – 26.miesto.

V kategórii starších žiačok si svoje vystúpenie s radosťou a elánom užila Karin Miezgová, ktorá získala 14.miesto.

V kategórii junioriek sme zastúpenie nemali . V kategórii žien si medailové 3. miesto vybojovala Miriam Mihalovičová. Predviedla elegantné zostavy, v ktorých mala zaradené prvky najvyššej bodovej obtiažnosti.

Týmito pretekmi sa Gymnastika pre všetkých na Slovensku, ktorým členom je i GK Elán Prievidza pridala k aktivite Slovenského olympijského výboru „Súťažíme Fair play“ . Všetkých 92 gymnastiek so svojimi trénermi a rozhodcami z celého Slovenska odchádzali po skončení pretekov z nášho mesta spokojní. Nielen tí, ktorí stáli na stupni víťazov a prevzali si poháre s medailou , diplom a vecné odmeny, ale aj tí, ktorí predviedli svoje dlho trénované výkony. Podiel na tom mal organizačný tím pretekov, ktorý mohol odmeniť všetky dievčatá vďaka podpore mesta Prievidza, spoločnosti Nestlé, Daffer, Radosport , Pohostinstvo Kráľa, Sedmička – J.Foltán, Večierka Fresh pri pošte, p.Meszároš a Hotel Magura. Veľké ďakujem patrí všetkým rodičom a priateľom gymnastiky, ktorí pripravili pre dievčatá kvalitné a bezpečné športové podmienky na palubovke v mestskej športovej hale.

Vyvrcholenie tohtoročnej sezóny ešte čaká dievčatá v kategórii „B“ v Nových Zámkoch a chlapcov na MSR v Šamoríne a v Prešove na Vianočných pretekoch, v decembri.

Ďalšie aktuality

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2024

21. Feb 2024 7:29
Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil Rozhodnutím č. 1/2024 Z. z.…

Odstávka vody

20. Feb 2024 8:05
Oznamujeme obyvateľom, že z dôvodu poruchy na verejnom vodovode bude dnes 20.2.2024…

Žiadosti o dotácie čakajú na vyhodnotenie

19. Feb 2024 12:52
Prievidzská samospráva spustila v januári elektronický systém podávania dotácií,…