5. Feb 2016 6:47

Eurorozprávky

Pri príležitosti slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie sa realizuje európsky výtvarný projekt detí materských škôl zo slovenských miest a 3. Európskej školy v Bruseli s názvom Eurorozprávky.

Cieľom projektu je predstaviť Slovensko ako modernú a dynamickú krajinu, umožniť poznávanie slovenských miest cez detskú tvorbu, formovať osobnostný rozvoj detí predškolského veku prostredníctvom rozprávok typických pre jednotlivé krajiny EÚ, ale aj prezentovať krásu detského umenia.
Cez rozprávky budú deti poznávať kultúru jednotlivých krajín EÚ už od útleho veku. Materské školy z jednotlivých miest Slovenska budú maľovať a priestorovo stvárňovať 28 rozprávok zo všetkých členských krajín Európskej únie. Takto EÚ spozná slovenské mestá a slovenské deti spoznajú EÚ.
Materská škola Ul. J. Matušku v Prievidzi bola prizvaná k spolupráci na projekte. V literárnych, hudobných a výtvarných aktivitách predstavia deťom iných krajín rozprávku z Rakúska. Zároveň predstavia aj mesto Prievidza, jeho bohatú históriu a súčasnosť. Zo všetkých aktivít deti spolu so svojimi učiteľkami pripravia fotodokumentáciu a videozáznam.

Veríme, že naši predškoláci budú úspešne reprezentovať nielen materskú školu, ale aj naše mesto.
Jana Galková, riad. MŠ

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…