8. Sep 2020 18:07

Ekotopfilm – Envirofilm

KaSS PD

Zmeníme planétu alebo seba?
Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou prírodou, ktorá je dokonalým architektom a
zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm na Slovensko každoročne prináša široký výber celosvetovo oceňovaných dokumentárnych filmov zahraničnej i domácej produkcie s cieľom zvýšiť enviromentálne povedomie.


Podujatie odštartuje v stredu ráno, 16. septembra 2020 v Dome kultúry Prievidza programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Od 16.00 h do 21.30 h festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť a prináša rozmanité spektrum tém. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky – novodobej Johanky z Arku. Program je doplnený o diskusiu Palmový olej a pytliactvo a Je Sumatra raj, alebo peklo na zemi?, kde sa návštevníci dozvedia viac o projekte Green Life a situácii v sumatrianskych pralesoch.

Vstup je voľný!


Nenechajte si ujsť filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet!

Ďalšie aktuality

Pravidelné preskúšanie varovnej siete sirén - 9.12.2022

7. Dec 2022 9:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z rozhodnutia vedenia sekcie krízového riadenia MV SR,…

Hravo žiť zdravo - rok v školskej záhrade

6. Dec 2022 10:28
Trenčiansky samosprávny kraj podporil MŠ Mišúta v Prievidzi grant Zelené oči

Výmena okien vo veľkej telocvični CVČ

2. Dec 2022 7:38
V týchto dňoch prebieha výmena okien v telocvični Centra voľného času.