8. Sep 2020 18:07

Ekotopfilm – Envirofilm

KaSS PD

Zmeníme planétu alebo seba?
Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou prírodou, ktorá je dokonalým architektom a
zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm na Slovensko každoročne prináša široký výber celosvetovo oceňovaných dokumentárnych filmov zahraničnej i domácej produkcie s cieľom zvýšiť enviromentálne povedomie.


Podujatie odštartuje v stredu ráno, 16. septembra 2020 v Dome kultúry Prievidza programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Od 16.00 h do 21.30 h festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť a prináša rozmanité spektrum tém. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky – novodobej Johanky z Arku. Program je doplnený o diskusiu Palmový olej a pytliactvo a Je Sumatra raj, alebo peklo na zemi?, kde sa návštevníci dozvedia viac o projekte Green Life a situácii v sumatrianskych pralesoch.

Vstup je voľný!


Nenechajte si ujsť filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet!

Ďalšie aktuality

Zasadnutie VVO II

30. máj 2023 8:16
Z poverenia predsedu VVO 2 Ing. Ľuboša Jelačiča  Vám oznamujeme, že zasadnutie…

Porucha na verejnom vodovode - Veľká Lehôtka

30. máj 2023 7:41
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s upozorňuje obyvateľov, že z…

Mesto Prievidza prideľovalo dotácie na mládežnícky šport

29. máj 2023 10:14
Mesto Prievidza podporuje športovú činnosť klubov aj v tomto roku viacerými spôsobmi…