8. Sep 2020 18:07

Ekotopfilm – Envirofilm

KaSS PD

Zmeníme planétu alebo seba?
Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou prírodou, ktorá je dokonalým architektom a
zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm na Slovensko každoročne prináša široký výber celosvetovo oceňovaných dokumentárnych filmov zahraničnej i domácej produkcie s cieľom zvýšiť enviromentálne povedomie.


Podujatie odštartuje v stredu ráno, 16. septembra 2020 v Dome kultúry Prievidza programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Od 16.00 h do 21.30 h festival pokračuje večerným programom určeným pre širokú verejnosť a prináša rozmanité spektrum tém. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky – novodobej Johanky z Arku. Program je doplnený o diskusiu Palmový olej a pytliactvo a Je Sumatra raj, alebo peklo na zemi?, kde sa návštevníci dozvedia viac o projekte Green Life a situácii v sumatrianskych pralesoch.

Vstup je voľný!


Nenechajte si ujsť filmy, ktoré vám zmenia pohľad na svet!

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…