28. Jan 2016 8:14

Do Prievidze zavítali zástupcovia poľských športových klubov

V priestoroch mestského úradu v Prievidzi sa stretli funkcionári piatich športových klubov z Prievidze a poľského partnerského mesta Jastrzębie-Zdrój. Cieľom bolo rozšíriť a zintenzívniť spoluprácu miest v oblasti športu a mládeže.

Z Jastrzębie-Zdrój do Prievidze zavítali predstavitelia komisie kultúry a športu, ako aj zástupcovia piatich športových klubov – futbalového, hokejového, volejbalového, šachového a klubu džuda. Na zasadnutí prievidzskej Komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít ich už čakali funkcionári FC Baník Horná Nitra Prievidza -Handlová, MŠHK mládež Prievidza, VK Prievidza, ŠK Prievidza a TJ Sokol Prievidza.
„Naši poľskí partneri nás počas posledného Baníckeho jarmoku oslovili s tým, že by radi zintenzívnili spoluprácu našich športových klubov. Tá síce už existovala, no mala skôr sporadický rozmer,“ prezradil Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi.

Intenzívnejší rozmer
Prievidžania najskôr dostali pozvanie do Jastrzębie-Zdrój, kde si naša delegácia pozrela miestne športoviská – halu, zimný štadión, ale aj základnú školu, v ktorej sú triedy džuda a volejbalu.
„V Jastrzębie-Zdrój sme boli aj na zasadnutí miestnej Komisie kultúry a športu. Obe strany sa tu vyjadrili, že urobia maximum preto, aby spolupráca klubov, najmä na úrovni mládeže, získala nový intenzívnejší rozmer. Navrhli sme, aby sa najbližšie stretnutie uskutočnilo u nás, a aby sa na ňom stretli priamo predstavitelia vybraných športov, ktoré pôsobia v našom meste i v Jastrzębie-Zdrój. Práve funkcionári klubov si môžu najlepšie povedať, kde by videli možnosti spolupráce, aké majú vekové kategórie, či aké turnaje organizujú,“ dodal Branislav Bucák.

Kvalitné vzťahy
V súčasnosti už majú Prievidžania kvalitné vzťahy na športovej úrovni s viacerými partnerskými mestami. So športovcami z Valjeva sa každoročne stretávajú najmä zápasníci a basketbalisti, s mladými nádejami Luserny San Giovanni volejbalistky, športové gymnastky a naša mlaď má veľmi dobré vzťahy aj so Šumperčanmi.
„Vítam podobné aktivity na skvalitnenie partnerských vzťahov. Naši mladí ľudia vďaka nim môžu spoznať nové krajiny, kultúru, získať cenné skúsenosti do života, a taktiež nové priateľstvá. Verím, že toto stretnutie skvalitní a zocelí vzájomné vzťahy športových klubov oboch partnerských miest a už čoskoro budeme môcť privítať poľských športovcov v Prievidzi, respektíve naše nádeje vycestujú do Jastrzębie-Zdrój,“ uviedla Katarína Macháčková, primátorka Prievidze.

Dohodli spoluprácu
Športoví funkcionári z Jastrzębie-Zdrój sa počas rozhovorov s funkcionármi našich športových klubov dohodli aj na konkrétnych možnostiach a rozmeroch vzájomnej spolupráce. Zároveň navštívili naše športoviská a nechýbali ani na basketbalovom súboji Alpe Adria Cupu medzi BC Prievidza a KK Záhreb.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…