10. Aug 2016 12:28

Banícky jarmok oživí aj hospodársky dvor

Banícky jarmok sa uskutoční už o mesiac a to 9. až 11. septembra. Tento ročník bude obohatený o hospodársky dvor plný zvierat.

Hospodársky dvor ako výstavu drobných hospodárskych zvierat organizuje mesto Prievidza v spolupráci so Slovenským zväzom chovateľov – Základnou organizáciou v Nitrianskom Rudne (ďalej len SZČH) a ZŠ S. Chalupku ako súčasť Baníckeho jarmoku už po druhý raz. Výstava bude situovaná v priestoroch asfaltovej plochy (parkoviska) pred objektom ZŠ Ul. S. Chalupku na samostatnom oddelenom priestranstve a návštevníci si ju môžu prezrieť v piatok 9. septembra a v sobotu 10. septembra 2016 počas trvania jarmoku.

Keďže po minuloročnej skúsenosti, keď hospodársky dvor navštívilo počas dvoch dní viac ako 1000 návštevníkov, prevažne rodičov s deťmi, sme sa rozhodli pripraviť túto atrakciu aj v tomto roku a ponúknuť tak verejnosti možnosť oboznámiť sa s prácou drobnochovateľov a ukážkami živých drobných hospodárskych zvierat, ktoré boli v minulosti súčasťou pravej jarmočnej atmosféry,“ uviedla vedúca referátu obchodu a cestovného ruchu Ivona Vojtášová z MsÚ Prievidza.

Organizátori ponúknu viac ako 100 ks drobných hospodárskych zvierat, z toho cca 50 ks králikov, 30 ks hydiny (sliepky, perličky, kohúty, husi, kačice..) a cca 20 ks holubov. Novinkou pripravovaného ročníka bude i odborné posudzovanie najkrajšieho králika zástupcom SZCH spojené s krátkymi prezentáciami o základoch starostlivosti o zvieratá a ich úžitku. „V hospodárskom dvore radi opäť privítame detských i dospelých návštevníkov,“ uzavrela Vojtášová.

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…