21. Mar 2016 9:08

Veľkonočné trhy s novinkami

Tohtoročné Veľkonočné trhy majú prilákať viac ľudí. Na návštevníkov preto čaká viacero noviniek.

Nové drevené stánky
Radnica mesta Prievidza vypožičala pre potreby Veľkonočných trhov drevené stánky. Prievidza zvažuje do budúcnosti zabezpečiť na príležitostné trhy, ktorých je správcom, nové modernejšie a hlavne pre predajcov vyhovujúcejšie predajné stánky, ktoré budú zábezpekou vyššieho štandardu pri predaji veľkonočného či vianočného tovaru a remeselných výrobkov, a zároveň budú zvyšovať estetickú úroveň príležitostných trhov. „Keďže v mnohých slovenských mestách v súčasnosti používajú na tento účel jednotné drevené stánky, rozhodli sme sa aj my inovovať s týmito prvkami naše predajné podujatia. Už počas tohtoročných veľkonočných trhov teda budú predajcovia ponúkať svoj tovar z jednotných drevených stánkov, ktoré si mesto Prievidza zapožičalo od súkromnej spoločnosti bezplatne,“ priblížila primátorka mesta Katarína Macháčková.

Zapožičané stánky sú uzamykateľné a vybavené pracovným pultom, stoličkou, LED osvetlením a uzatváracou okenicou, čo boli časté požiadavky predajcov. Veríme, že týmto sa nám podarí vytvoriť potrebný komfort pre predávajúcich a zároveň príjemné nakupovanie pre kupujúcich.

Ďalšie novinky
Novinkou na tohtoročnou Veľkonočnom trhu je aj reprodukovaná hudba, ktorej cieľom je navodiť príjemnú atmosféru. Pre najmenšie deti je pripravená zaujímavá atrakcia– drevený košíkový kolotoč. Ten si budú môcť vychutnať všetky deti bezplatne v stredu a vo štvrtok. Samozrejmosťou bude obsluha kolotoča.


Veľkonočné trhy 2016, sa konajú od pondelka 21. do štvrtku 24. marca 2016 na Námestí slobody v Prievidzi. Prevádzková doba je od 8. do 18. h.

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…