3. Nov 2016 14:21

Škola, v ktorej sa nielen učí alebo projekt Zdravie na tanieri

V pondelok 24. októbra 2016 sa v popoludňajších hodinách v priestoroch základnej školy stretli žiaci základnej školy, deti z materskej školy, rodičia a starí rodičia, zamestnanci školy i členovia Denného centra Necpaly na tradičnom 4. ročníku športovo-zábavného popoludnia pod názvom Malonecpalská zábavná párty. Tento rok bola aktivita súčasťou celoškolského projektu Zdravie na tanieri, ktorý bol pod názvom „Zdravý človek- zdravá spoločnosť“ finančne podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Podujatie začalo privítaním všetkých prítomných a zaujímavým kultúrnym programom, v ktorom sa prezentovali v speváckych a tanečných vystúpeniach žiaci školy aj tanečná skupina Fantastik. Veľmi nás potešila návšteva poslancov mestského zastupiteľstva MVDr. Vladimíra Petráša a Mgr. Petra Krška. Po programe mal každý možnosť zatancovať si pod vedením dvoch skúsených tanečníčok, mamičiek žiakov školy, v aktivite Cvičme v rytme. V priestoroch školy bolo viacero športovo-zábavných stanovíšť, kde si deti s rodičmi mohli zmerať sily a zručnosť v prenášaní vajíčka na lyžici, skákať vo vreci, triafať loptičku do hokejovej bránky, prenášať tekvice okolo méty a mnoho iných veselých súťaží. V telocvični sa striedali družstvá na turnaji v metlobale.
Na každého účastníka zábavného popoludnia čakalo zdravé občerstvenie v podobe mandarinky, či banánu a v školskej jedálni ochutnávka školského jedálnička – zeleninového nákypu so syrom, kalerábového šalátu s jablkami, miešaného ovocného šalátu a ovocného čaju. Rodičom a a deťom sme predstavili nový samoobslužný pult na šaláty, ktorý poskytne všetkým stravníkom zvýšený komfort pri stravovaní a umožní výber z viacerých šalátov počas obeda. Z financií projektu bol zakúpený aj nápojový automat na pitnú vodu, nainštalovaný vo vestibule, ktorý zabezpečí trvalo žiakom aj dospelým možnosť dodržiavať v priebehu dňa pitný režim hygienickým spôsobom.
Z podpory projektu sme zabezpečili aj suroviny na ochutnávku a športové potreby na realizáciu športovo-zábavných aktivít. K peknému zážitku prispel finančne i náš zriaďovateľ mesto Prievidza a Rodičovské združenie pri škole. Aktivitou sme podporili budovanie vzťahu detí a dospelých k zmysluplnému využívaniu voľného času, aktivizovali ich k zmenám životného štýlu, hlavne v oblasti stravovania a športového života, a samozrejme aj upevnili spolupatričnosť obyvateľov miestnej komunity Necpaly.
To, že sa deti a rodičia v škole cítili dobre, bolo zrejmé. Rodičia sa porozprávali s učiteľmi svojich ratolestí nielen o škole, upevnili sa vzájomné medziľudské vzťahy. Už teraz sa všetci tešíme na ďalšie podobné stretnutie!

Text: RNDr. Ľubomíra Holíková, riaditeľka školy

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…