19. Nov 2021 8:06

Mikulášsky sprievod mestom Prievidza

Mesto Prievidza

Deň sv. Mikuláša sa už dlhé roky spája s Mikulášskym sprievodom v centre mesta, ktorý otvára Vianoce v Prievidzi. Keďže ho tento rok nemôžeme organizovať v tradičnom prevedení, Kultúrne a spoločenské stredisko pripravilo Mikulášsku návštevu inak. Veríme, že sa nám podarí vyčarovať prekvapenie a radosť v detských očiach, keď uvidia Mikuláša a jeho veselých pomocníkov na Mikulášskom vláčiku, ktorý bude prechádzať mestom. Vyzerajte vysvietený vláčik a zakývajte Mikulášovi a jeho družine z okna alebo z balkóna. A nezabudnite si vyčistiť čižmičky, aby ste si v nich ráno našli sladké prekvapenie.


Mikulášsky sprievod mestom Prievidza sa uskutoční v nedeľu, 5. decembra 2021. Začíname o 16.00 h na ulici M. R. Štefánika (od Svätoplukovej). Pokračujeme: Sama Chalupku (od školy) → Janka Kráľa → B. Björnsona → Bojnická cesta → Andreja Hlinku → Záhradnícka → Dlhá → Nábrežie sv. Cyrila → Matice slovenskej → Mariánska → Clementisa → Snežienková → Veľkonecpalská → Necpalská → Lúčna → M. Rázusa → P. J. Šafárika → Ľ. Ondrejova → Rad L. N. Tolstého.
V pondelok, 6. decembra sme si pre všetky deti pripravili Mikulášsky online stream – mikulášsku rozprávkovú show v podaní Chodúľového divadla pod názvom Ľadový Mikuláš alebo Ice ice Santa , ktorú môžete sledovať presne o 18.00 h na našej facebookovej stránke www.facebook.com/KaSS.PD.
Súčasťou Mikulášskeho online streamu bude aj zaujímavá súťaž o desať balíčkov plných sladkostí. Pozorne sledujte rozprávku, aby ste vedeli správnu odpoveď na otázku, ktorú vám položí samotný Mikuláš! Zo správnych odpovedí uverejnených v komentároch vyžrebujeme v stredu, 8. decembra šťastných výhercov.
Tešíme sa na vás!

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 12. týždeň

24. Mar 2023 10:44
Uverejňujeme krátke správy, ktoré boli vyhlasované v mestskom rozhlase v 12. týždni.

Na sídlisku Kopanice pribudli nové parkovacie miesta

24. Mar 2023 8:40
Mestská časť Kopanice už dlhodobo bojuje s nedostatkom parkovacích miest. V rámci…

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Prievidza č. 4/2023,…

22. Mar 2023 12:30
Číslo: 04/2023 Prílohy: VZN…