2. máj 2018 11:46

Lúčne kvety aj v tomto roku

Po pozitívnom ohlase zo strany verejnosti vysadia Technické služby lúčne kvety aj v tomto roku. Tie pribudnú aj na ďalších sídliskách.

Po minuloročnom úspechu Technické služby pokračujú s výsadbou lúčnych kvetov v meste Prievidza. Kvety budú vysadené na pôvodných záhonových lokalitách, a to sídlisku Zapotôčky na ulici Ľ. Ondrejova, na sídlisku Necpaly pri potravinách CBA a na Námestí slobody v blízkosti Fontány pod lipami. Výsadba lúčnych kvetov sa rozšíri aj o nové lokality. Jedinečná kvetinová výzdoba pribudne na sídlisku Kopanice pri zastávke Kopanice Podchody a na sídlisku Píly pred bývalým kinom Baník.

Zmesi lúčnych semien budú tento rok prispôsobené podmienkam, v ktorých budú rásť, napríklad tieň, polotieň, výslnné stanovištia. Novinkou je aj zloženie zmesí jednotlivých záhonov. Napríklad modrá zmes, ktorá bude vysadená na sídlisku Kopanice. Táto zmes obsahuje 13 druhov letničiek, najmä ľan, nevädzu, borák a taricu. Ostatné zmesi sú zložené z takých unikátnych kvetov, ako sú mak, krásnoočko, nevädza, rebríček, cínia, slnečníca, nechtík, krasulka,“ opísala Silvia Masariková, záhradníčka z Technických služieb.

Výsev kvetov bude realizovaný od konca apríla až do začiatku mája. Prvé kvitnutie sa očakáva 40 až 50 dní od výsevu, teda koncom júna.

Prievidza plná kvetov
Verejné priestranstvá v Prievidzi bude zdobiť okrem netradičných lúčnych kvetov aj bežná kvetinová výzdoba. Na Námestí slobody budú osadené hlavne závesné kvetináče, ktoré budú vysadené najmä muškátmi. Takisto nebudú chýbať ani kvetinové pyramídy z letničiek, ktoré budú tradične umiestnené na Námestí slobody, na Pribinovom námestí, na Kláštornej ulici, na sídlisku Kopanice pri bývalom ABC markete, na sídlisku Necpaly pri predajni DUKE a na ulici M. R. Štefánika. „Naše sídliská skrášľujeme aj zeleňou, a to dopĺňaním kvetináčov napríklad v časti Zapotôčky na hlavnom ťahu na Ul. Ľ. Ondrejova,“ uzavrela Masariková.

Ďalšie aktuality

Zelený projekt pre seniorov

18. Jun 2024 14:21
V rámci podujatia Naše mesto 2024 upravili pracovníci mestského úradu spoločne s…

Mesto chce opraviť odvodňovací žľab na autobusovej stanici

17. Jun 2024 13:34
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa projektovej…

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…