9. Sep 2013 7:13

Letný detský tábor Víťazný beh

Sedemnásť detí nášho zboru z Prievidze, Handlovej, Nitrianskeho Pravna, Novák, Koša a Sebedražia sa zúčastnilo 19. až 23. augusta 2013 na dennom biblickom tábore Víťazný beh.

Každý deň začínal modlitebným stíšením. Potom nasledovali hry a súťaže, kde Bežci a Atléti zbierali body pre svoj tím. Po dobrých výkonoch bolo treba doplniť energiu a vitamíny z ovocnej desiaty. A potom bola besiedka pozostávajúca z piesní, lekcie, kvízu a učenia zlatého verša.

Hlavnou postavou celého tábora bol apoštol Pavol, ktorý viackrát vo svojich listoch hovorí o svojom živote ako o behu alebo ako o zápase. Deti mohli sledovať proces Pavlovej premeny. Od Saula, ktorý nenávidel všetko, čo súviselo s Pánom Ježišom. Videli jeho úprimnú ľútosť, keď sa mu zjavil Pán Ježiš na ceste do Damasku. Počuli, koľko prenasledovania a odmietnutia zažil Pavol v prvých rokoch po svojom obrátení, no ani v tých najväčších problémoch nezostal Pavol úplne sám. Videli aj jeho vytrvalosť a odhodlanie pri hlásaní evanjelia. Spoznali Pavla aj v jeho slabosti, kedy k nemu prišiel Pán Ježiš so slovami povzbudenia. A keď sa jeho život chýli ku koncu, napriek ťažkostiam a mnohým súženiam, s ktorými sa stretol, hodnotí svoj život pozitívne.

TIP: Viac fotografií nájdete tu.

Na príklade Pavlovho života sme deti vyzvali, že aj oni potrebujú začať svoj vlastný beh s Pánom Ježišom; vysvetlili sme im, ako môžu tento beh začať; ukázali sme im, že život s Pánom Ježišom nebude bez problémov, ale On bude vždy s nimi, aby im pomohol; a varovali sme ich pred tým, čo sa stane, ak na svoj beh s Pánom Ježišom nenastúpia.

Na obed sme chodili do neďalekej reštaurácie, kde sa o nás veľmi dobre postarali a chutné jedlo rýchlo mizlo z tanierov.

Popoludnia sme venovali tvorivým dielňam, kde mohli deti preukázať svoju šikovnosť a tvorivosť. Už tradične si maľovali tričká textilnými fixkami a voskovkami podľa vlastnej fantázie. Ušili si zvieratká z nepotrebných ponožiek. Staršia skupina obmotávala plechovky špagátikom a potom ozdobovala farebnými nitkami; zo skladaných čajových sáčkov vytvorili podložky pod poháre a z farebných papierov technikou 3D origami poskladali ananás. Mladšia skupina si robila zo zažehľovacích korálok podložky pod poháre; oblepovaním plastových fľaštičiek kúskami farebného papiera vznikli zaujímavé vázičky a tiež si vytvorili pekné obrázky z vystrihnutých farebných koliesok.

Na konci tábora dostalo každé dieťa diplom a balíček s drobnosťami, ktoré im budú pripomínať tieto spoločné chvíle.

Vďaka a chvála za krásny, požehnaný týždeň patrí predovšetkým Pánu Bohu, ktorý nás ochraňoval, dal pekné počasie a deti, ktoré pozorne počúvali, aby sa čo najviac o Ňom dozvedeli.

Mgr. Blanka Kostelná

Ďalšie aktuality

Pracovné trhy 2023

28. Mar 2023 9:23
Kontaktné centrum Prievidza v rámci projektu Podpora zamestnateľnosti v regióne…

30-roční seniori v Necpaloch

27. Mar 2023 13:10
SLÁVNOSTNÁ ČLENSKÁ SCHÔDZA PRI PRÍLEŽITOSTI 30. VÝROČIA VZNIKU KLUBU DÔCHODCOV.

Rozprávkové javisko 2023

27. Mar 2023 7:43
Dňa 23. 3. 2023 sa v RKC v Prievidzi uskutočnila regionálna prehliadka detskej…