8. Jun 2016 6:44

Kadeti MBA Prievidza Majstrami Slovenska

Ďalší veľký úspech dosiahli basketbalisti MBA Prievidza. Vo Final 4 v Leviciach hráči pod vedením trénerského dua Marek Bulík a Róbert Hajský po troch víťazstvách vystúpili na pomyselný najvyšší stupienok.

Po triumfoch vo všetkých žiackych kategóriách je to už 4 titul majstrov Slovenska tohto družstva, čím len dokázalo svoju vysokú kvalitu. Dôkazom toho je aj fakt, že J. Mokráň, J. Kádaši, M. Magdolen a J. Huljak v tejto sezóne okúsili aj extraligovú palubovku a prví traja menovaní pod vedením M. Bulíka reprezentovali v roku 2015 Slovensko na Majstrovstvách Európy do 16 rokov, kde obsadili skvelé 4 miesto. O tom, že tento majstrovský titul bol najťažšie vybojovaný, svedčia výsledky:
MBA Prievidza – IMC Slovakia P. Bystrica 68:66 (37:37)
Body PD: Mokráň 25, Kádaši, Magdolen 12, Huljak 11, Matej 6, Pondela 2

MBA Prievidza – BK 04 AC LB SNV 72:68 (43:37)
Body PD: Kádaši 18, Huljak 15, Hromada 12, Magdolen 11, Pondela 5, A. Hronský 4, Mokráň 3 (13 doskokov), Matej 3, Rozenberg 1

MBA Prievidza – ŠBK Junior Levice 76:66 (33:34)
Body PD: Mokráň 19 (16 doskokov), Magdolen 17, Hromada 13, Huljak 10, Kádaši 9 (13 doskokov), Matej 4, Pondela 4

Marek Bulík: Som veľmi spokojný a šťastný. Chalani počas víkendu predviedli perfektné výkony, ukázali najmä veľkú mentálnu silu a kolektívneho ducha, čo ma teší dvojnásobne. Všetky 3 zápasy rozhodovala až posledná štvrtina, súperi mali vysokú kvalitu a prišli rovnako ako my výborne pripravení. Zvládli sme aj náročné chvíle, keď sme v úvode prvého zápasu prehrávali o 14 bodov, alebo minútu a pol pred koncom druhého zápasu súperovi padli dve trojky a prehrávali sme o 3 body. V poslednom zápase s domácimi sme podali svoj najlepší výkon a v závere sme sa so svojimi super fanúšikmi, ktorí nám počas celých majstrovstiev vytvárali domáce prostredie, mohli tešiť z titulu.
Moje veľké poďakovanie patrí všetkým hráčom družstva, špeciálne v tomto prípade Jakubovi Mokráňovi, ktorý po náročnej chorobe bol X faktorom týchto majstrovstiev. Realizačnému tímu – Róbert Hajský, Tomáš Bulík, Pavol Pondela, Branislav Hromada, všetkým rodičom a známym hráčov, ktorí nás podporovali počas celej sezóny, našim sponzorom, bez ktorých by sme nemohli fungovať. Na tomto mieste by som v prvom rade vyzdvihol Mesto Prievidza.
Veríme, že ich priazeň si zachováme aj v nasledujúcej sezóne, kedy by sme po dobrých skúsenostiach chceli v EYBL lige (medzinárodná mládežnícka liga) hrať s dvomi družstvami. Na kvalitné turnaje dostávame pozvánky z viacerých skutočne kvalitných klubov, máme snahu organizovať turnaje aj u nás v Prievidzi. Pracujeme na 2 projektoch pre mladých záujemcov o basketbal. Spolupracujeme s BC Prievidza a veríme, že sa nám podarí vychovať čo najviac hráčov pre reprezentácie Slovenska a extraligu.

Ďalšie aktuality

Revitalizácia verejného priestoru pred Gymnáziom V.B.…

23. Apr 2024 10:42
Mesto v týchto dňoch podpísalo zmluvu so spoločnosťou INO Buildings s.r.o. na…

Na EKOROKU dominoval les ako miesto zázrakov

23. Apr 2024 10:33
V priestoroch CVČ Prievidza v piatok 19. apríla 2024 vyvrcholil 21. ročník projektu…

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…