1. Apr 2015 6:03

Filmový festival FEBIOFEST opäť zavíta do Prievidze

22. ročník Medzinárodného filmového festivalu FEBIOFEST 2015 sa začne 20. marca v Bratislave, kde potrvá do 26. marca. Po tomto termíne sa festival presúva do ďalších deviatich miest. V termíne 13. – 16. apríla zavíta do Prievidze.

Aj tento rok štáb festivalu pre vás pripravil lákavé lahôdky v podobe 126 filmov v 11 sekciách a sprievodné podujatia. V prievidzskom Dome kultúry sa predstavia štyri z nich spolu s ocenenými krátkymi filmami krajín V4.
Medzi vybranými filmami sa nachádzajú aktuálne novinky, začíname v pondelok, 13. apríla s filmom Cesta ven v réžii Petra Václava, ktorý sa stal absolútnym víťazom tohtoročných Českých levov.
Utorok, 14. apríl sa bude niesť v znamení posledného filmu legendy slovenských dokumentárnych filmov, Pavla Barabáša a jeho filmu Suri, ktorý nás zavedie k unikátnemu africkému kmeňu na etiópsko-sudánskej hranici.
V stredu, 15. apríla je na programe česko-slovenský dokument od režiséra Martina Štrbu – Vlna vs. Breh, o výnimočnej generácii slovenských fotografov, ktorí sa začiatkom 80. rokov stretli na pražskej FAMU. Zároveň sa môžete tešiť aj na ocenené filmy v rámci súťažnej sekcie krátkych filmov, kde sa popri hraných, dokumentárnych i animovaných snímkach zo štyroch krajín stredoeurópskeho regiónu, tzv. vyšehradského zoskupenia V4 objavia aj snímky z hosťujúcej krajiny, ktorou je Bielorusko.
Záver prievidzskej časti festivalu vygraduje dokumentom o živote slovenskej hokejovej legendy, Pavla Demitru, pod názvom 38, pod režisérskou taktovkou Daniela Dangla.

Prievidzskú časť festivalu pripravuje Filmový klub ´93 a KaSS Prievidza, vstupné na festival je 1,50 € ZŤP, 2,50 € člen FK´93, 4,00 € jednorazový vstup. V prípade záujmu bude možnosť zakúpiť si Filmový preukaz v hodnote 3,00 €, ktorý bude platiť na všetky premietania Filmového klubu ´93 počas tohto kalendárneho roku. Viac informácii o festivale nájdete na www.kasspd.sk, www.facebook.com/FilmovyKlub93 alebo www.febiofest.sk.

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…