12. Sep 2011 7:01

EŠTE DÚŠOK LETA...

PRIEVIDZA – EŠTE DÚŠOK LETA... pokračuje aj v jesennom období v podobe multižánrového festivalu! Ak vyjde predpoveď dobrého počasia Dr. Iľka v stredu 28. 9. 2011, tento festival zmení Námestie slobody v Prievidzi na multižánrové korzo.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} Multižánrový festival patrí k najvýznamnejším kultúrno-spoločenským podujatiam v Prievidzi a koná sa v rámci Svetového dňa cestovného ruchu. Tento raz obyvatelia a návštevníci Prievidze vypijú dúšok leta vďaka Regionálnemu kultúrnemu centru v Prievidzi a Kultúrnemu a spoločenskému stredisku v Prievidzi. Toto podujatie budú tvoriť rôznorodé žánrové bloky: koncert pre deti, moderné tanečné umenie, história, divadlo a hudba.

Prvé vystúpenie na festivale bude patriť predovšetkým našim najmenším – deťom, ktorých budú zabávať Mária Podhradská a Richard Čanaky so svojimi veselými pesničkami. Veríme, že deti sa budú tešiť a že si aj poriadne zatancujú… Po zábavnej hodinke sa predstaví Violin trio – na svoje si prídu priaznivci inštrumentálnej hudby. Prvým špecifikom festivalu budú Historické prechádzky. Zámerom tohto zaujímavého projektu je predstavenie dejín mesta Prievidza hranými scénkami na rôznych miestach námestia. Popoludňajší program je venovaný predovšetkým tancu, divadlu, všakovakej hudbe ale i historickým predstaveniam. Tanečná šou bude v podaní skupín Xoana zo Súkromnej základnej umeleckej školy v Prievidzi. Priestor bude prináležať aj mladým nadšencom divadla prostredníctvom potulného divadla – Divadlo na doske. Druhým špecifikom podujatia bude osvetová kampaň pod názvom Destinácia svet, ktorá je zameraná na zdravý životný štýl, možnosť zmerať si CO v pľúcach pomocou prístroja smokerlyzer, možnosť vyskúšať si promileokuliare a kreatívne súťaže pre deti.

Počas celého multižánrového festivalu budú prebiehať prezentácie spojené s ochutnávkami miestnych potravinárskych firiem a predstavenia mnohých inštitúcií pôsobiacich v kultúrnej oblasti či v oblasti cestovného ruchu.

V hudobnej časti festivalu vystúpia s koncertmi domáci hudobníci ako Laura Belicová & Colours of Sounds, kapela Vertigo P.A.F., ktorá odohrá vlastné skladby v štýle pop, funky a soul a SHZ Nanyspontánne hudobné zoskupenie z Prievidze, hrajúce vlastné skladby v štýle alternatívneho folkrocku. Lídrom multižánrového festivalu bude mnohopočetná hudobná formáciaBALKANSAMBEL. Samotný názov hudobnej formácie napovedá, že jej členovia sa rozhodli vyzvať na súboj všetky krivé rytmy a drkotavé maniere balkánskej ľudovej produkcie a roztancovať aj tých, čo o sebe tvrdia, že sa nevedia hýbať. Po Balkansambel sa budú môcť roztancovaní diváci vyblázniť aj na latino-etno-retro repertoári DJ Caggyho.

Dramaturgia multižánrového festivalu sa zameriava na všetky vekové kategórie.

V prípade, že sa meteorologická predpoveď dobrého počasia od Dr. Iľka nesplní, program sa presúva do Domu kultúry v Prievidzi. Kultúrne tsunami sa nezadržateľne blíži spolu so svojou nezameniteľnou atmosférou! Neváhajte a vychutnajte si dávku pozitívnych vibrácií a nalaďte sa na festival EŠTE DÚŠOK LETA…!

Program vo formáte JPG : ico_pdf_46

Mgr. Jana Hvojniková Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:“Normálna tabuľka“; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:““; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:“Times New Roman“; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

RKC v Prievidzi

Ďalšie aktuality

Zelený projekt pre seniorov

18. Jun 2024 14:21
V rámci podujatia Naše mesto 2024 upravili pracovníci mestského úradu spoločne s…

Mesto chce opraviť odvodňovací žľab na autobusovej stanici

17. Jun 2024 13:34
Mesto prostredníctvom verejného obstarávania hľadá dodávateľa projektovej…

Hornonitrianske folklórne slávnosti

14. Jun 2024 9:33
Už zajtra, 15.06 sa môžete tešiť na hlavný program 38. ročníka Hornonitrianskych…