10. Nov 2016 8:26

Beseda po anglicky

V utorok, 8. 11. 2016, sa počas 3. a 4. vyučovacej hodiny na Obchodnej akademii v Prievidzi uskutočnila beseda v anglickom jazyku. Pozvanie totiž prijal Liam Sullivan, generalista a ekonomický špecialista z americkej ambasády v Bratislave.

Bol som príjemne prekvapený, keďže p. Sullivan nepôsobil typickým americkým dojmom a hovoril po slovensky, a to nielen keď prichádzal a odchádzal. Slovenčinu študoval už vo Washingtone a taktiež bolo vidno, že toto je jeho tretí, a zároveň posledný rok na Slovensku.
Žiaci diskutovali o amerických voľbách, kultúrnych rozdieloch medzi USA a Slovenskom, Sullivanových predchádzajúcich pôsobiskách, jeho kariére, Brexite a Slovensku. Beseda sa niesla v príjemnej atmosfére s dávkou amerického humoru. Sullivan povedal, že sa mu na Slovensku páči a že ako krajina rýchlo napredujeme, ale nezabudol ani na problémy v politike, či nedostatok financií v školstve. Je taktiež presvedčený, že ak Slovensko bude budovať na tých správnych hodnotách, aj ako malá krajina to môže dotiahnuť ďaleko.
Myslím si, že beseda mala úspech, žiaci mali možnosť priamej konfrontácie v cudzom jazyku, čo je potrebné a vhodné pre zlepšenie úrovne anglického jazyka, a taktiež vďaka priblíženiu ekonomickej a politickej problematiky študentom.
Pánovi Sullivanovi želáme veľa šťastia v jeho ďalších projektoch a kandidatúre na post oficiálneho ambasádora USA a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s americkou ambasádou.

text: Marek Papay, IV.A

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.