28. Aug 2012 8:35

Banícky jarmok

Námestie J. C. Hronského spolu s blízkymi ulicami bude aj tento rok miestom konania tradičného jarmoku, ktorý je od tohto roku opäť Banícky. Tento rok navyše symbolicky v duchu 60. výročia Sídliska Píly – bývalej baníckej kolónie.

Jedno z najväčších podujatí v meste Prievidza sa uskutoční 7. – 9. septembra 2012 a tradične prinesie okrem predajných stánkov s rôznym sortimentom a dobrotami aj rôznorodý kultúrny program na pódiu a mimo neho, ako aj atrakcie v Mestskom parku a pred zimným štadiónom.

V piatok o 16.00 h otvorí jarmok sprievod s dychovkou, ktorého súčasťou budú kolektívy a záujmové útvary pôsobiace v meste. V tento deň vystúpi aj temperamentná hudobná skupina Kmeťo band, FS Vtáčnik ako aj skupina Preβburger Klezmer Band, ktorá ponúka etnickú živelnosť, balkánsky temperament a strhujúci klezmer. Záver dňa v podobe jarmočnej zábavy so skupinou Black Band.

Sobotný program ponúka už od 10.00 h dopoludnie pre deti so SZUŠ Xoana a následne od 12.00 h novinku – varenie bôbovice s ochutnávkami. Množstvo skvelých kapiel vás bude sprevádzať celým dňom, vystúpia okrem iných aj Ján Hruška, Ander z Košíc s hosťom. Určite si nenechajte ujsť čistý rock z čias Elvisa Presleyho v podaní The Cellmates, ktorí vystupovali aj na tohtoročnom festivale Pohoda. Nebude chýbať diskotéka s DJ Mathiasom.

Novinkou na tohtoročnom Baníckom jarmoku bude okrem sprievodu, varenia bôbovice aj gazdovský dvor so zvieratami. Všetkých Vás pozývame do ulíc vychutnať si tohtoročný jarmok!

Stiahnite si plagát s programom ico_pdf_46

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.