15. Jun 2015 11:59

Značenie priechodov s novinkou

Od 15. júna začne značenie vodorovného dopravného značenia v meste Prievidza. Mestská spoločnosť Technické služby mesta Prievidza prichádza aj v tomto smere s novou technológiou.

V priebehu mesiacov jún a júl sa budú obnovovať všetky priechody pre chodcov ktoré sú v správe mesta Prievidza. Dve tretiny všetkých priechodov v celkovej ploche 950 m2 budú realizované štandardou formou, t.j. striekaním. Zvyšná časť priechodov pre chodcov v celkovej ploche 375 m2 bude vyznačovaná trvácnejšou technológiou studených plastov. Minimálna životnosť takýchto priechodov je 36 mesiacov.

Technológia studených plastov bude použitá na miestach kde je nový, resp. kvalitný podklad cestných komunikácií, a kde sa bude realizovať nové osvetlenie priechodov. Práve realizácia osvetlenia priechodov pre chodcov je naplánovaná na tento rok. Popri štandardnom vyhotovení priechodov studeným plastom budeme realizovať aj vyhotovenie s dodatočnými protišmykovými úpravami, ktoré zvyšujú bezpečnosť chodcov obzvlášť v zimnom období a počas nepriaznivého počasia. Ak sa studený plast osvedčí samospráva mesta Prievidza chce v závislosti od finančných možností rozpočtu do budúcna zvyšovať počet priechodov realizovaných uvedenou technológiou.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…