24. Feb 2020 14:37

Zmeníme planétu alebo seba? Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm

Nadmerná spotreba, neuvedomelé správanie, neúcta k prostrediu, negatívny dopad priemyselného pokroku v kontraste s nedotknutou divočinou, prírodou, ktorá je dokonalým architektom a zároveň tichým svedkom zániku. Filmový festival Ekotopfilm - Envirofilm prináša v utorok 24. marca 2020 do KaSS – Dom kultúry v Prievidzi dokumentárne filmy, ktoré vás motivujú k zmene. Nebude chýbať sprievodná diskusia venovaná problematike pytliactva, inšpiratívni rečníci, či Junior festival pre základné a stredné školy. Vstup na festival je voľný.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm na Slovensko každoročne prináša široký výber celosvetovo oceňovaných dokumentárnych filmov zahraničnej i domácej produkcie. V rámci celoročnej TOUR je snahou organizátorov prostredníctvom dokumentárnych snímok a sprievodných aktivít zvyšovať v regiónoch Slovenska environmentálne povedomie. „Festivalové filmy ukazujú nielen krásu a moc prírody, odľahlé miesta doposiaľ nepoznačené ľudskou činnosťou, ale aj presný opak, negatívny dopad našej každodennej spotreby na životné prostredie. Ľudí však nechceme strašiť, chceme im priniesť informácie a motivovať ich k zmene, možno trošku varovať. Je potrebné sa poučiť zo zlých návykov a naštartovať v sebe zmenu,‘‘ informuje o charaktere podujatia riaditeľ festivalu Peter Lím.

Festivalové podujatie v Prievidzi víta aj primátorka mesta Katarína Macháčková: „Filmovým festivalom chceme priblížiť potrebu zmien v našom životnom štýle. Je jasné, že ak nezmeníme naše správanie vo vzťahu k okoliu v ktorom žijeme a prírode ako takej, potom bude naša generácia v štádiu z ktorého už nebude návrat k normálnosti a prirodzenému cyklu v prírode. Začať môžeme, ale hlavne musíme začať od seba. Stačí opätovne využívať veci ktoré aktuálne máme a nebažiť stále po nových a nových statkoch. Tie sú totiž vyčerpateľné a čo je horšie vyčerpávajú našu Zem.“

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm odštartuje v utorok ráno 24. marca 2020 v KaSS – Dom kultúry programom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. V rámci Junior festivalu sa deti pomocou filmového plátna a sprievodných aktivít naučia ako chrániť životnému prostredie. Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16:00 do 21:30 prináša široké spektrum tém. Nenechajte si ujsť jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnej tundre, naučte sa predchádzať vzniku odpadov, vyriešte dilemu udržateľného stravovania, predstavte si život bez hmyzu alebo sa inšpirujte príbehom odhodlanej aktivistky, novodobej Johanky z Arku. Program je doplnený o diskusiu Palmový olej a pytliactvo, Je Sumatra raj, alebo peklo na zemi?, kde sa návštevníci v pondelok o 18:00 vďaka Tomášovi Šmátralovi dozvedia viac o projekte Green Life a situácii v sumatrianskych pralesoch.

Vstup na festival je voľný.

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou a Kohéznym fondom.

Viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/prievidza
Kontakt: Dominika Dobrocká, marketing@ekotopfilm.sk

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.