13. Oct 2017 6:23

Život Bôbarov vôbec nie je nudný

Seniori z JDS , ZO 07 a denné centrum Bôbar Prievidza žijú aktívnym životom. Koncom leta sme sa zúčastňovali na mnohých akciách v našom meste.

Nezabudnuteľné pre nás budú Prievidzké hody s hudbou a tancom s hojnou účasťov našich členov. Organizovali sme si to sami v záhrade nášho centra a potešili sme sa aj vzácnej návšteve a to pani primátorke s kolegami, ktorá podľa jej slov sa medzi nami cíti dobre. My sme boli radi, že vo svojom nabitom programe si vždy nájde miestečko aj pre nás. No tešia nás aj akcie v Regionálnom kultúrnom centre – zaujímajú nás vermisáže regionálnych umelcov alebo hudobné štvrtky. V Hornonitrianskej knižnici sme boli na besede so spisovateľom, na akcii Knižné hody 2017 s ilustrátorom a grafikom, ktorý si pre seniorov pripravil školu kreslenia plnú smiechu a humoru. V Art pointe sme boli na divadelnom predstavení.

Pripravili sme si aj celodenný výlet k nášmu “slovenskému moru“ do Podhájskej. Vody unikátneho zloženia sme si užívali vo Wellness centrum Aquamarin, niektorí boli aj v Rímskych kúpeľoch.
Za históriou a kultúrou sme sa vybrali aj na dvojdňový zájazd do Maďarska. Navštívili sme množstvo zaujímavých miest ako Višehrad, mestečko Szentendré s múzeami a množstvom atrakcií pre turistov, boli sme v skanzeme ľudovej architektúry.V Budapešti sme navštívili Margitin ostrov s nádhernými záhradami ( Ružová záhrada má 2500 kríkov ruží, Botanická záhrada, kláštor, kúpaliská,..) a úžasnou “spievajúcou“ fontánou, krásnym divadlom pre turistov. Viezli sme sa v časti Buda historickou pozemnou lanovkou Budavári Sikló, navštívili sme Hradný vrch s historickými stavbami a úchvatným pohľadom na Dunaj a celú Pešť.

Vďačia za to svojmu výboru, ktorý na čele s predsedníčkou Boženou Rybárovou, s organizačnými referentkami A. Bolačekovou a E. Špeťkovou, ale aj za výdatnej pomoci ostatných členov výboru stále hľadajú nové aktivity, aby spríjemnili život svojim členom, dôchodcom.

Text: Ing. Eva Špeťková Bucáková
Foto: Jaroslav Franz

Ďalšie aktuality

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.