11. Feb 2016 13:50

Žiakom sa lyžiarsky výcvik vydaril

Žiaci Základnej školy na Ulici P. J. Šafárika v Prievidzi, spolu s Mgr. Kockovou, Mgr. Sobotovou, Mgr. Urbanovou a s inštruktorom z lyžiarskeho strediska Janovky, vycestovali prvý februárový týždeň na lyžiarsky výcvik do krásneho prostredia Zuberca.

Lyžiarskeho výcviku sa zúčastnilo 43 žiakov, z toho 23 nelyžiarov. Už z tohto čísla je čitateľné, že práca bola náročná, hlavne prvé dva dni, keď sme potrebovali naučiť základy lyžovania veľký počet žiakov,“ prezradila Helena Konečná, riaditeľka Základnej školy na Ulici P. J. Šafárika.
Do družstiev boli žiaci zadelení podľa lyžiarskej zdatnosti. Žiaci z družstva nelyžiarov boli veľmi snaživí, o čom svedčil fakt, že sa zúčastnili aj záverečných slalomových pretekov.
A aké boli ohlasy samotných detí? „Teší nás, že ohlasy boli výborné, od našich žiakov bolo počuť hodnotenie ako: bolo super, super lyžiarsky, bolo nám výborne. Aj tieto vyjadrenia svedčia o tom, že lyžiarsky výcvik splnil svoj cieľ. Už teraz sa tešíme na budúci rok,“ dodala Helena Konečná.

Ďalšie aktuality

Prievidza získala 268 tisíc eur z eurofondov na realizáciu…

4. Aug 2022 8:10
Mesto Prievidza bolo úspešné so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na…

Pripravujú rekonštrukciu multifunkčného ihriska vo Veľkej…

4. Aug 2022 8:03
Mesto Prievidza realizuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu multifunkčného…

Relácia mestského rozhlasu na 31. týždeň

4. Aug 2022 7:03
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 31. týždni.