9. Dec 2020 7:48

Žiak ZŠ, Ulica P. J. Šafárika získal ocenenie Pamätný list svätého Gorazda

Ocenený Patrik Blažek je žiak 9.ročníka v ZŠ, Ulica P. J. Šafárika 3 v Prievidzi. Počas svojho štúdia sa zapájal do viacerých športových súťaží, ale aj do súťaží v cudzom jazyku, kde sa mu viackrát darilo.

Najcennejšie ocenenie, 1.miesto, získal v roku 2016 celoslovenskom kole v tvorbe cudzojazyčných komiksov. Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť krátky komiksový príbeh pozostávajúci zo 4-5 obrázkov veľkosti A4 v inom ako materinskom jazyku. Súťažiaci si mohli vybrať z viacerých tém a využiť aj svoj zmysel pre humor a to sa Patrikovi vydarilo.

Počas svojho štúdia dosahoval veľmi dobré vzdelávacie výsledky. Jeho veľkou vášňou je ryžovanie zlata, ktorému sa venuje od svojich desiatich rokov. Patrika veľmi zaujíma histórie ryžovania a ťažby zlata na hornej Nitre. Na svoju prvú súťaž v ryžovaní sa prihlásil, keď mal 11 rokov a odvtedy žne úspechy. Spolu získal 25 ocenení a v roku 2017 sa stal medzinárodným juniorským majstrom Rakúska a Poľska. Tento rok mu pribudla najcennejšia pozlátená medaila majstra sveta v juniorskej kategórii.

Vzhľadom na situáciu na Slovensku mu bolo ocenenie poslané a odovzdala mu ho p. riaditeľka Mgr. Helena Konečná.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…