9. Dec 2020 7:48

Žiak ZŠ, Ulica P. J. Šafárika získal ocenenie Pamätný list svätého Gorazda

Ocenený Patrik Blažek je žiak 9.ročníka v ZŠ, Ulica P. J. Šafárika 3 v Prievidzi. Počas svojho štúdia sa zapájal do viacerých športových súťaží, ale aj do súťaží v cudzom jazyku, kde sa mu viackrát darilo.

Najcennejšie ocenenie, 1.miesto, získal v roku 2016 celoslovenskom kole v tvorbe cudzojazyčných komiksov. Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť krátky komiksový príbeh pozostávajúci zo 4-5 obrázkov veľkosti A4 v inom ako materinskom jazyku. Súťažiaci si mohli vybrať z viacerých tém a využiť aj svoj zmysel pre humor a to sa Patrikovi vydarilo.

Počas svojho štúdia dosahoval veľmi dobré vzdelávacie výsledky. Jeho veľkou vášňou je ryžovanie zlata, ktorému sa venuje od svojich desiatich rokov. Patrika veľmi zaujíma histórie ryžovania a ťažby zlata na hornej Nitre. Na svoju prvú súťaž v ryžovaní sa prihlásil, keď mal 11 rokov a odvtedy žne úspechy. Spolu získal 25 ocenení a v roku 2017 sa stal medzinárodným juniorským majstrom Rakúska a Poľska. Tento rok mu pribudla najcennejšia pozlátená medaila majstra sveta v juniorskej kategórii.

Vzhľadom na situáciu na Slovensku mu bolo ocenenie poslané a odovzdala mu ho p. riaditeľka Mgr. Helena Konečná.

Ďalšie aktuality

Materské školy v Prievidzi by mohli začať čerpať energiu z…

9. Jun 2023 13:04
MŠ, Ul. J. Matúšku a MŠ, Nábrežie sv. Cyrila v Prievidzi by mohli začať čerpať…

Týždeň plný radosti a smiechu v MŠ, Ul. P. Benického

9. Jun 2023 9:00
Pri príležitosti medzinárodného dňa detí pripravili pedagógovia pre deti v …

Odstávka vody

6. Jun 2023 8:47
Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s. upozorňuje obyvateľov, že z…