13. máj 2015 17:15

Žiačka z obchodnej akadémie predstaví svoj projekt v celoštátnom finále

Žiačka Obchodnej akadémie Prievidza, Simona Rendeková, uspela v súťaži Môj nápad pre región a postúpila do celoštátneho finále. V súťaži prezentovala svoj projekt Pánske domy hornej Nitry.

V Banskej Bystrici sa 12. mája stretli trinásti súťažiaci a bojovali o štyri postupové miesta v súťaži Môj nápad pre región. Súťaž organizuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v rámci programu Podnikanie v cestovnom ruchu. Krajskými kolami sa súťažiaci prebojujú na celoštátnu súťaž.

Žiačka Obchodnej akadémie v Prievidzi, Simona Rendeková, prezentovala svoj projekt Pánske domy hornej Nitry. Vedúcim jej projektu bol Stanislav Malega, odborne ho konzultovala Iveta Géczyová, riaditeľka Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi. Žiačke sa podarilo získať v silnej konkurencii postupové tretie miesto. Projekt postúpil medzi desať najlepších prác Slovenska a 10. júna bude v Banskej Bystrici bojovať o umiestnenie v celoštátnom finále.

V projekte žiačka spracovala 22 pánskych domov, hradov, zámkov, kaštieľov a kúrií, pričom sa bližšie zamerala na kaštieľ v Čereňanoch. Práca obsahuje fotodokumentáciu, bulletiny, 3D projekciu, CD-rom aj mapy. „Som veľmi rada, že projekt zaujal, a že som postúpila. Samozrejme musím poďakovať konzultantke a vedúcemu práce. Do finále máme ešte tri týždne, takže ešte môžem na projekte popracovať,“ hovorí po súťaži Simona Rendeková.

Z úspechu sa, samozrejme, teší aj konzultantka Iveta Géczyová. „Konzultantku pre projekty Obchodnej akadémie v Prievidzi, v programe Podnikanie v cestovnom ruchu, robím viac rokov. Je milé prijať telefonát, v ktorom žiačka po súťaži oznámi, že projekt, na ktorom ste sa odborne podieľali, mal úspech. Držím palce do finále,“ dodáva.

Stanislav Malega, Obchodná akadémia Prievidza

Ďalšie aktuality

Oprava poruchy na verejnom vodovode - Ul. J. Červeňa

17. Aug 2022 8:48
Upozorňujeme obyvateľov, že z dôvodu opravy poruchy na verejnom vodovode bude dnes…

Prievidžania, spravme gesto, hlasujme za naše mesto!

15. Aug 2022 14:16
Pomôžte nám získať mestský park s aktivitami pre každého.

Oznámenie o neprítomnosti zapisovateľky dňa 17.8.2022

15. Aug 2022 8:16
Mesto Prievidza oznamuje politickým stranám, koalíciám a nezávislým kandidátom, že…