9. Nov 2015 14:05

Volejbalisti sa v zápase stretli s pyrenejským majstrom

Prievidzský volejbal v minulej sezóne niekoľkokrát prepisoval históriu. V práve prebiehajúcej je šanca prepísať ju ligovým umiestnením a tiež aj účasťou v európskych pohároch. Práve tá druhá možnosť, pre nás historická - sa konala v stredu 4. novembra v prievidzskej športovej hale. Volejbalisti VK Prievidza hostili asi najlepší tím Pyrenejského poloostrova posledného desaťročia, španielského majstra CAI Voleibol Teruel.

Úvody všetkých setov boli vyrovnané, ale po prvom technickom tajme sa hostia dostali do vedenia, ktoré bolo vždy rozhodujúce pre vývoj setu. Domáci sa niekoľkokrát dostali na rozdiel bodu, nasledovali však chyby pri podaní a aj v útoku a Teruel opäť získal náskok.

Prievidza, po dobrej prihrávke dokázala držať krok so súperom, ale skúsenejší Teruel robil menej chýb vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhral.

Carlos Carreňo Cejudo: „Nečakali sme ľahký zápas, ale po opatrnom úvode sme získali viac sebavedomia, potom sme sa presadili, žiadny zápas nie je ľahký, až na palubovke sa všetko ukáže. Dnes sme boli úspešní my„.

Jaroslav Vlk: „Kvalitná obrana súpera sa ukázala, ich blok bol pre nás veľkou prekážkou. Skúsený súper zabral, keď potreboval, keď sme sa bodovo priblížili.Aj keď sme prehrali, moji hráči bojovali, škoda že nie všetci zahrali svoj štandart, ich body chýbali. V Terueli to bude ťažké, ale ešte sa nevzdávame, potrápime ich.“

16-finále CEV Cupu
VK Prievidza – CAI Voleibol Teruel 0:3 (-21, -20, -20) – štatistika
Zápas trval: 86 minút. Rozhodovali: Ewald (Nem.), Petsche (Rak.), 1000 divákov.
Prievidza: Savio 5, Górski 0, Slubowski 13, Rodriguez 7, Pavelka 10, M. Hukel 4, libero Hraňo (Šimko 0). Tréner: J. Vlk.
Teruel: Barcala 12, Altayo 6, Ruiz 6, Storožilov 3, Montfort 11, Vigil 9, libero Noronha Da Silva (Fitterer 3, Torcello 0, Bugallo 0). Tréner: C. Carreno.

Ďalšie aktuality

Relácia mestského rozhlasu na 32. týždeň

11. Aug 2022 7:22
Uverejňujeme krátke správy, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase v 32. týždni.

Upozorňujeme na zmeny v umiestnení volebných miestností

10. Aug 2022 13:27
Pre spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov…

Delegovanie do volebných komisií

10. Aug 2022 12:47
Členom volebnej komisie môže byť ten, kto dovŕšil 18 rokov veku, je spôsobilý na…