1. Mar 2016 9:33

Veľkonočné trhy v ZŠ na Ul. P. J. Šafárika

16. marec 2016 o 15.00 / ZŠ na Ul. P. J. Šafárika

Poslanci Volebného obvodu č. 3 Zapotôčky – Nové mesto organizujú v spolupráci s miestnymi Základnými školami na Ul. P. J. Šafárika a P. Dobšinského v stredu 16. marca Veľkonočné trhy. Tie sa uskutočnia o 15. hodine v areáli Základnej školy na Ul. P. J. Šafárika.

Nepôjde však o klasické Veľkonočné trhy, ale o ich „žiacku verziu“. O program a veľkonočné výrobky sa postarajú zväčša žiaci oboch spomínaných škôl. Sekundovať im však budú aj ľudoví remeselníci.

„Radi by sme spestrili na našich sídliskách atmosféru sviatočných dní a priblížili tradície našim deťom. Nedávno sme preto po prvýkrát zorganizovali v spolupráci s miestnymi základnými a materskými školami Vianočné trhy v areáli Základnej školy na Ul. P. Dobšinského, na ktorých prezentovali kultúrny program i sviatočné výrobky samotní žiaci a deti. Toto podujatie sa stretlo s dobrou odozvou, a tak sme sa rozhodli niečo podobné zorganizovať aj na Veľkú noc. Samozrejme, potešila nás ústretovosť a ochota oboch základných škôl na sídliskách Zapotôčky a Nové mesto, ktoré sa na Veľkonočné trhy svedomito pripravujú, “ prezradil Branislav Bucák, predseda výboru volebného obvodu Zapotôčky – Nové mesto.

A čo možno očakávať na samotných Veľkonočných trhoch? „Naši žiaci predstavia svoje výrobky s veľkonočnou tématikou, pripravili si aj kultúrny program. Na trhoch budú aj ľudoví remeselníci, maľovanie kraslíc, poteší aj vystúpenie mažoretiek, či vítanie jari spojené s vynášaním Moreny,“ prezradila Helena Konečná, riaditeľka Základnej školy na Ul. P. J. Šafárika.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…