4. Apr 2024 12:54

Veľkonočná burza združenia ARS PRO FEMINA

V utorok 26. marca 2024 popoludní sa v CVČ Spektrum v Prievidzi konala veľkonočná burza, ktorú pripravili seniorky - členky združenia ARS PRO FEMINA v Prievidzi – v rámci projektu SENIORART VII. Za symbolické ceny na nej ponúkli záujemcom širokú paletu výrobkov z vlastnej tvorby – zdobené vajíčka, korbáčiky, veľkonočné dekorácie, pozdravy a ďalšie výrobky s veľkonočnými motívmi.

Burzy sa zúčastnili členovia denných centier v Prievidzi, či rodičia a deti  návštevníkov CVČ Spektrum. Svojou návštevou ju poctili i zástupcovia mesta – Mgr. Alojz Vlčko, prednosta MsÚ a Mgr. Diana Šurkalová Dušeková – vedúca kancelárie primátorky mesta. Burza sa konala s podporou  mesta Prievidza. Výťažok z burzy prispeje na ďalšiu činnosť združenia senioriek.

Občianske združenie ARS PRO FEMINA sa už 11 rokov venuje napĺňaniu voľného času žien v seniorskom veku. Realizáciou pravidelných tvorivých dielní podporuje predovšetkým ich kreativitu ako bariéru proti negatívnym sprievodným znakom starnutia. Od roku 2017 má zriadený tvorivý ateliér  SENIORART v jednej z učební Centra voľného času Spektrum v Prievidzi. Inšpiráciou pre činnosť jeho členiek sú i námety spojené s ročným zvykoslovím – aktuálne Veľká Noc a jej symboly pretavené do ručne zhotovených dekoratívnych predmetov.

Ďalšie aktuality

Banícky jarmok získal ocenenie TOP turistický produkt…

19. Apr 2024 13:26
Banícky jarmok, ktorý každoročne organizuje mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské…

Zelená učebňa pod holým nebom

19. Apr 2024 13:18
Materská škola na Ceste Vl. Clementisa v Prievidzi je Zelenou školou zapojenou v…

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…