4. Nov 2016 9:34

V školskej knižnici Základnej školy na Malonecpalskej ulici sa oslavovalo

Je už niekoľkoročnou tradíciou, že pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc organizujeme pre žiakov našej školy podujatie plné zábavy, radosti a humoru.

V tomto školskom roku to bolo podujatie pod názvom Popletená rozprávka. Prečo popletená? Lebo žiaci 8. a 9. ročníka si pripravili divadelné paródie na známe detské rozprávky.

Konečne nadišiel deň D – 24. október 2016, deň, na ktorý sme sa všetci veľmi tešili. Nielen učitelia, ale i žiaci. Tí, ktorí ho pripravovali i tí, ktorým bol určený, aby sa zabavili. Žiaci 2. stupňa sa naň pripravovali od začiatku školského roka. Zhotovovali si nielen masky a kostýmy svojich obľúbených rozprávkových hrdinov, ale zároveň tvorili scenáre paródií a pripravovali dramatizáciu známych detských rozprávok. Bola to práca príjemná, veselá a plná tvorivých nápadov, pretože nekopírovali pôvodné diela, ale pridávali do nich kus svojej fantázie, dôvtipu a hravosti. Výsledkom boli zmodernizované rozprávky s vtipnou pointou podfarbené rozprávkovou hudbou, ktorá dotvárala celkovú príjemnú atmosféru tohto predpoludnia.

O tom, že ich nápady padli na úrodnú pôdu sa presvedčili v dopoludňajšom účinkovaní venovanom všetkým žiakom našej ZŠ v priestoroch školskej knižnice. Ohlasy na podujatie boli veľmi pozitívne, deti pozorne počúvali a aktívne spolupracovali. Najväčšou odmenou pre účinkujúcich bolo intenzívne skandovanie divákov, volajúce po pokračovaní, no i sklamané tváričky pri ohlásení, že je už koniec.

Mgr. Dáša Krettová

Ďalšie aktuality

Dajme nábytku druhý život

17. Apr 2024 12:30
Čo jeden nevyužíva, to môže byť pre druhého užitočné. Práve preto darujeme použitý…

Zmena termínu vývozu hnedých nádob na biologicky…

16. Apr 2024 9:48
Informujeme obyvateľov, že v piatok t. j. 19.4.2024 sa nebude realizovať vývoz…

Mesto začne s rekonštrukciou cvičebného priestoru na ZŠ s…

16. Apr 2024 8:08
Od 1. mája začína rekonštrukcia cvičebného priestoru ZŠ a MŠ na Ul. Dobšinského.…